poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

IX geograficzny show w LO

IX geograficzny show w LO - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Geograficzno-krajoznawczy show – tak w skrócie można opisać kolejny, IX już finał konkursu „Znaszli swój kraj” organizowany przez nauczycieli geografii z I LO w Turku.

W minioną środę, 1 kwietnia, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się IX Finał konkursu geograficzno-krajoznawczego. W rolę prowadzącego po raz kolejny wcielił się niezastąpiony Witold Wojciechowski – nauczyciel geografii w turkowskim ogólniaku. Przedmiotem konkursu była wiedza z zakresu geografii Polski, poszerzona o zagadnienia krajoznawcze oraz wiadomości o powiecie tureckim.

reklama

Wcześniej przyjęta formuła wydarzenia pozostała bez zmian. Konkurs, do którego okoliczne szkoły mogły zgłaszać po 3 uczniów, składał się z 2 części. Po części pisemnej wyłoniona została grupa 12 finalistów, którzy dalej podzieleni na 4 zespoły wzięli udział w spektakularnym quizie. Do finałowej 12 mogło wejść max 2 uczniów z jednej szkoły.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Wichrowski Maciej (Gim. nr1), Dziamara Martyna (Gim nr2), Milczarek Mateusz (Gim w Dobrej). II  miejsce przypadło: Kacprowi Kolendzie (I LO w Turku), Kotońskiemu Januszowi (Gim. Słodków) i Sobolakowi Kamilowi (ZST w Turku). Trzeca lokata przypadła dwom drużynom w składach: Piotr Tokarski (Gim nr1), Ola Grzelewska (ZST w Turku), Frontczak Patrycja (Gim w Przykonie), oraz Jakub Pietruszewski (Gim w Dobrej), Kinga Krzyżostaniak (Gim nr2) i Michał Choręziak (I LO w Turku).

Organizowany w międzyczasie konkurs dla publiczności wygrał Szymon Jasnowski z klasy 1H.

reklama

Konkurs organizowany jest przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Nadleśnictwem Turek i Turkowską Unią Rozwoju. 

Podobne artykuły

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w I LO w...

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w I LO w Turku

02-09-2019
Wideo: Studniówkowy szał już za nami, przeżyjmy...

Wideo: Studniówkowy szał już za nami, przeżyjmy to...

17-02-2019
Piłkarki ręczne I LO Medalistkami Mistrzostw...

Piłkarki ręczne I LO Medalistkami Mistrzostw...

18-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama