sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Bisz zagrał na zakończenie walk na beaty

Bisz zagrał na zakończenie walk na beaty - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj w Pubie 69 odbył się Battle Day Turek 2015, w ramach którego odbyła się bitwa producentów (Beat Battle) oraz bitwa beatbokserów (Beatbox Battle). Wydarzenie to jest częścią trwającej X edycji Festivalu Kultury Ulicznej SCABB 2015.

Sobotnie „walki” na bity, zarówno te elektroniczne, jak i tworzone przez ludzkie narządu głosu, rozpoczęto od trzeciej już edycji Beat Battle. Do konkurencji, polegającej na przedstawieniu wcześniej wykonanych przed siebie podkładów muzycznych, zgłosiło się siedmiu producentów muzycznych.  Ostatecznie zwycięstwo przypadło turkowskiemu składowi Colabo_Racja. - Do trzech razy sztuka. Trzeci raz podchodzimy do Beat Battle i tym razem się udało – cieszą się Dems i Świder. - Jest motywacja do dalszego działania, bo jednak kierunek który obraliśmy powoli zaczyna się klarować – piszą później na Facebooku młodzi producenci.

reklama

Następnie przyszedł czas na Beatbox Battle, chyba najbardziej widowiskową i wyczekiwaną część SCABB Festival 2015. Na „batelki” zapisało się 12 beatbokserów z całej Polski. Jeszcze na wstępnym etapie doszło do ostrej potyczki pomiędzy Qlą i Carlem, która według publiczności była najbardziej emocjonującą bitwą tego eventu i równie dobrze mogłaby odbyć się podczas finału, a nawet przejść do historii beatboksowych bitew. Zwycięstwo tegorocznej Beatbox Battle przypadło Carlowi, który na turkowkiej imprezie był po raz pierwszy.

Po emocjonujących bitwach nadszedł czas na koncerty. Gwiazdą tego wieczoru był Bisz, który do Turku przyjechał z całym zespołem B.O.K. Jako support zagrał skład Colabo_Racja.

Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Tureckiego i Gminy Miejskiej Turek.

md

Podobne artykuły

SCABB 2016: Bitwy na beaty zakończone

SCABB 2016: Bitwy na beaty zakończone

06-08-2016
Weź udział w literackim konkursie Przystani

Weź udział w literackim konkursie Przystani

01-09-2015
Czytaj i stawaj się lepszy. Z Biszem o...

Czytaj i stawaj się lepszy. Z Biszem o literaturze i...

10-08-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama