poniedziałek 17 luty 2020

Donata, Gizeli, Łukasza

reklama

Standupowa noc w 69, czyli żarty na stojąco i charytatywne rwanie rzepy

Standupowa noc w 69, czyli żarty na stojąco i charytatywne rwanie rzepy - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dwaj profesjonalni komicy - Paweł Reszela oraz Michał Komorowski - wystąpili dziś w Pubie 69 w swoich stand-upowych programach. Zanim jednak artyści w pojedynkę stanęli przed turkowską publicznością, na scenie pojawiła się grupa teatralna Makuszaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Turku, która wystawiła przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Wszystko to w ramach akcji zbierania datków na wózek dla chorego Dominika.

Dominik ma 18 lat. Jest uczniem II klasy Gimnazjum Zespołu Edukacyjno–Terapeutycznego SOSW w Turku. Od sześciu lat Dominik nie chodzi samodzielnie, porusza się na starym i ciężkim wózku inwalidzkim. Chłopiec potrzebuje nowego, zwrotnego wózka inwalidzkiego, który pozwoli mu na większą swobodę i samodzielność. Jeden z najprostszych modeli elektrycznego wózka inwalidzkiego kosztuje koło 10 000 zł. Ten, kto przyszedł na wydarzenie w Pubie 69, mógł pomóc Dominowi uzbierać chociaż część tej sumy.

reklama

Grupa Makuszaki, która swym krótkim show uatrakcyjniła imprezę, występowała już na turkowskich scenach wielokrotnie. To jednak nie wszystko. We Wrocławiu, na XV Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2015 organizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację Brata Alberta, ich przedstawienie "Cyrk wita Was" zajęło II miejsce. 

Podobne artykuły

Stand-up w Turku. Wystąpią Bartosz Zalewski,...

Stand-up w Turku. Wystąpią Bartosz Zalewski,...

13 lt.
Narodowe   Święto Niepodległości w ZPEW

Narodowe Święto Niepodległości w ZPEW

08-11-2019
Wideo: Podwójny emigrant w Turku czyli Muzyczny...

Wideo: Podwójny emigrant w Turku czyli Muzyczny...

04-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama