Koncert: Bracia Cugowscy oraz Big Band Miasta Turku | 19 października 18:00 | wstęp wolny

środa 17 października 2018

Antonii, Ignacego, Wiktora

reklama

1% dla Turku: Alan prosi o wsparcie

1% dla Turku: Alan prosi o wsparcie
 

Alan Dudek ur. 16.09.2014r. U naszego synka wykryto kardiomiopatię przerostową z zawężeniem drogi odpływu lewej komory. Jest to choroba przebiegająca z przerostem, zwłóknieniem i pogrubieniem ścian mięśnia sercowego, lewej komory oraz przegrody międzykomorowej. Przerost przegrody występuje tuż pod zastawką aortalną i utrudnia wypływ krwi do aorty. Jest to bardzo skomplikowana wada serca, która bez leczenia jest chorobą śmiertelną.

W styczniu tamtego roku jego stan zaczął się diametralnie pogarszać przy najmniejszym wysiłku groził mu nagły zgon sercowy. Po długim poszukiwaniu pomocy u wielu specjalistów w dniu 02.03.2015r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przeprowadzona została wielogodzinna operacja ratująca życie. Na chwilę obecną stan chłopca się poprawił i wymaga ciągłej i stałej kontroli lekarzy specjalistów w szczególności kardiologów dziecięcych, pediatrów, zakupu odpowiednich urządzeń do monitorowania parametrów oraz do podawania odpowiednich lekarstw.

reklama

Mimo tych wszystkich kłopotów, Alan jest dzieckiem bardzo pogodnym i chętnym do zabawy. Jeżeli uda nam się utrzymać w dalszym ciągu takie tempo Jego rozwoju to jest szansa, że w przyszłości będzie w pełni samodzielny.

Takim bodźcem w Jego rozwój jest zapewnienie dziecku fachowej opieki medycznej, na którą staramy się zgromadzić środki finansowe.

Bylibyśmy wdzięczni za okazaną pomoc, tak wiele to dla Nas znaczy.

reklama

Serdecznie dziękujemy Marta i Dawid Dudek

1% dla Turku: Alan prosi o wsparcie

Podobne artykuły

 Iga - Nasza mała Wielka miłość

Iga - Nasza mała Wielka miłość

22 mrz.
Kaczki Średnie: Niezwykłe spotkanie w ZSR

Kaczki Średnie: Niezwykłe spotkanie w ZSR

13 lt.
1% dla Turku: Przekaż 1% dla Witka

1% dla Turku: Przekaż 1% dla Witka

12 lt.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama