czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

20°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Egzamin gimnazjalny 2016

Egzamin gimnazjalny 2016
 

Przez trzy dni, od dzisiaj, tj. 18 kwietnia do 20 kwietnia 2016 r., trwać będą egzaminy gimnazjalne. W Turku do egzaminu przystąpiło ponad 220 trzecioklasistów w dwóch gimnazjach.

Dzisiaj gimnazjaliści rozwiązywali test z części humanistycznej, obejmującej wiadomości i umiejętności z zakresy języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Jutro, 19 kwietnia 2016 r., trzecioklasistów czeka sprawdzian z części matematyczno-przyrodniczej, obejmujący wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Ostatniego dnia, tj. w środę, 20 kwietnia 2016 r., gimnazjaliści zdawać będą egzamin z jednego, wybranego języka obcego nowożytnego, na wybranym poziomie (podstawowym lub rozszerzonym).

reklama

W Gimnazjum nr 1 w Turku do egzaminu przystąpiło 136 uczniów. W Gimnazjum nr 2 w Turku egzamin pisało 92 trzecioklasistów. Z odpowiednich części egzaminu gimnazjalnego są zwolnieni laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim. W „Jedynce” zwolnionych zostało troje uczniów z części humanistycznej i czworo z części matematyczno-przyrodniczej. Z kolei w Gimnazjum nr 2 w Turku jeden uczeń został zwolniony z egzaminu w części matematyczno-przyrodniczej.

Wszystkim piszącym egzamin gimnazjalny życzymy powodzenia.

Wyniki egzaminu poznamy 17 czerwca.

reklama

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun Garden. Od...

30-06-2020
Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u...

Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u...

26-05-2020
Wideo: Zabawa w kowboi i astronomów czyli Noc...

Wideo: Zabawa w kowboi i astronomów czyli Noc Muzeów...

21-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama