poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Rowerzyści utrapieniem na deptaku. Pionke apeluje, by coś z tym zrobić

Rowerzyści utrapieniem na deptaku. Pionke apeluje, by coś z tym zrobić
 

Turek ma swoje poważne, strategiczne problemy, ma też i te pomniejsze, które również dostrzegają radni. Jednym z nich są rowery na deptaku, często opierane tu i ówdzie o szyby sklepowych okien. Pomysł na to, jak temu zaradzić, ma radny Jerzy Pionke.

Temat został poruszony podczas XVIII sesji Rady Miejskiej Turku. – Chciałem zwrócić uwagę na problem notorycznie łamanego zakazu jazdy na rowerze po deptaku przy 650-lecia. Mam tu na myśli zarówno rowerzystów przejeżdżających przez deptak między przechodniami, jak również osoby, które ów rower prowadzą – mówił podczas obrad radny.

reklama

W czym problem, skoro ktoś rower prowadzi, ale na nim nie jedzie? – Właściciele usytuowanych tam lokali skarżą się, że wiele osób korzystających z ich usług opiera swoje rowery o szyby okien wystawowych, narażając je w ten sposób na stłuczenie lub zarysowanie. Uszkodzenia tego rodzaju miały już miejsce w przeszłości – wyjaśniał Pionke.

Samorządowiec ma propozycję rozwiązania problemu. Zdaniem radnego, aby zapobiec takim problemom w przyszłości, należy umieścić stojaki na rowery. W ten sposób właściciele i dzierżawcy lokali usługowych i handlowych nie byliby narażeni na szkody, a rowerzyści mieliby jak pozostawić swoje jednoślady.

AW

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

09-08-2018
Gąsin: Wsiedli na rowery, by się integrować

Gąsin: Wsiedli na rowery, by się integrować

10-06-2018
Dojechali rowerami do Rzymu! Antosik, Dawicki,...

Dojechali rowerami do Rzymu! Antosik, Dawicki, Śliga...

28-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama