sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Bardzo dobre wyniki turkowskich gimnazjalistów

Bardzo dobre wyniki turkowskich gimnazjalistów - foto: freeimages.com / Yaroslav B
foto: freeimages.com / Yaroslav B 

Znane są już wyniki, jakie na egzaminie gimnazjalnym osiągnęli trzecioklasiści z Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego i z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku.

Egzamin odbywał się od 18 do 20 kwietnia 2016 r. Gimnazjaliści rozwiązywali test z części humanistycznej, obejmującej wiadomości i umiejętności z zakresy języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, oraz z części matematyczno-przyrodniczej, obejmujący wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki i przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Ponadto sprawdzana była też ich wiedza z jednego, wybranego języka obcego nowożytnego, na wybranym poziomie (podstawowym lub rozszerzonym).

reklama

W Gimnazjum nr 1 do egzaminu przystąpiło 136 uczniów, zaś w Gimnazjum nr 2 92 trzecioklasistów. Wyniki, jakie uzyskali, są bardzo dobre, wyższe niż średnie wyniki na poziomie powiatu, województwa i kraju. Trzeba dodać, że średni wynik miasta Turek nie jest wynikiem wypracowanym przez „Jedynkę” i „Dwójkę”. Na wynik miasta składają się jeszcze wyniki gimnazjalistów przy Ochotniczym Hufcu Pracy oraz w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, które, jak wynika z cyfr, są niższe niż uczniów Gimnazjum na 1 i Gimnazjum nr 2.

Poniżej prezentujemy tabelę wyników uzyskanych przez oba miejskie gimnazja, w porównaniu do miasta, powiatu, województwa, kraju i kilku sąsiednich miast.

Materiał prasowy

Bardzo dobre wyniki turkowskich gimnazjalistów

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w...

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w powiecie....

13 lip.
Andrzej Duda wygrywa w powiecie z miażdżącą...

Andrzej Duda wygrywa w powiecie z miażdżącą...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama