piątek 28 luty 2020

Ludomira, Makarego, Wiliany

reklama

Solorz-Żak pozbędzie się akcji ZE PAK?

Solorz-Żak pozbędzie się akcji ZE PAK?
 

Wszystkie branżowe media huczą od domysłów dotyczących tego, czy aby spore zmiany właścicielskie nie dotkną niebawem ZE PAK. Okazuje się bowiem, że kontrolujący ponad 51% udziałów Zygmunt Solorz-Żak jest podobno skłonny inwestować w inną spółkę, przy jednoczesnym wyzbyciu się części udziałów w PAKu.

O takiej opcji informuje ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”. Pojawiły się pogłoski, jakoby Zygmunt Solorz-Żak prowadził rozmowy, mające na celu zbycie akcji PAK-u w zamian za akcje Enei, pochodzące z nowej emisji. Mogłaby to być forma drogi prowadzącej ostatecznie do tego, że Skarb Państwa odzyskałby kontrolę nad ZE PAK. Jak wskazuje Rzeczpospolita, minister skarbu Dawid Jackiewicz przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że Zygmunt Solorz-Żak jest zainteresowany akcjami Enei w zamian za udziały w ZE PAK.

reklama

O tym, co zrobi Zygmunt Solorz Żak przekonany się niebawem, tymczasem we władzach ZE PAK następują ciągle zmiany. Nasi Czytelnicy pamiętają doskonale, że w lutym 2016 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu na stanowisko prezesa Zarządu ZE PAK Aleksandra Grada – działacza Platformy Obywatelskiej, byłego Ministra Skarbu Państwa z lat 2007-2011. Aleksander Grad kilka dni temu złożył już rezygnację z tejże funkcji, a p.o. prezesa został Adam Kłapszta. We wtorek 28 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało w skład Rady Nadzorczej - Tomasza Szeląga.

Oprac.AW
Źródło: rp.pl / zepak.com.pl

Podobne artykuły

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

12-09-2019
III RAJD ROWEROWY dla mieszkańców Żuk

III RAJD ROWEROWY dla mieszkańców Żuk

22-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama