Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

poniedziałek 25 maja 2020

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

reklama

Quick Park za 100 mln w Turku! Sklepy, kino, nawet restauracja

Quick Park za 100 mln w Turku! Sklepy, kino, nawet restauracja - Quick Park Turek - wizualizacja /quickpark.pl
Quick Park Turek - wizualizacja /quickpark.pl 

Wydawać by się mogło, że Turek wraz z nadchodzącym końcem sektora paliwowo-energetycznego przestanie być miejscem atrakcyjnym dla rozwoju handlu i usług, do powstawania kolejnych sklepów i marketów. Okazuje się, że jest inaczej. Być może właśnie teraz w naszym mieście powstanie najważniejsza tego typu inwestycja – pierwszy w Wielkopolsce Quick Park, który usytuowany zostanie przy alei Jana Pawła II, nieopodal cmentarza i os. Spółdzielców. – Budowa Quick Parku w Turku ruszy pod koniec 2016 roku i potrwa około 12 miesięcy. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 100 mln złotych – informuje serwis www.propertynews.pl.

Sama nazwa „Quick Park” może nam mówić niewiele, tymczasem obiekty tego typu rosną w Polsce jak grzyby po deszczu. Takie miejsca działają już lub będą działać niebawem w Mysłowicach, Strzegomiu, Olkuszu, Sulechowie, Konstancinie, Kępnie itp. Budowa obiektów i całej infrastruktury ma ruszyć jeszcze w tym roku także i w Turku. Można przeczytać o tym na oficjalnej stronie inwestora – real2bdevelopment.pl – ale nie tylko.

reklama

Informacje te potwierdza branżowy portal www.propertynews.pl. Dane przytoczone przez ów serwis, zajmujący się tematyką handlu, nieruchomości i terenów inwestycyjnych, mogą przyprawić mieszkańców Turku o zawrót głowy. Okazuje się bowiem, że Quick Park ma pełnić swoją rolę handlowo-uslugowo-rozrywkową z potężnym rozmachem, gdyż nieruchomość będzie miała w swej ofercie aż 13 000 m2 dla najemców. Dzięki temu może się tam zmieścić teoretycznie nawet 50 sklepów i punktów usługowych.

To jeszcze nie wszystko. Z danych posiadanych przez www.propertynews.pl wynika, że możemy też otrzymać kino, a także jakże oczekiwaną szczególnie przez młodzież restaurację dla zmotoryzowanych, znanej międzynarodowej sieci. Klienci otrzymają do dyspozycji także kilkaset miejsc parkingowych.

Dlaczego wybór padł na Turek? Spółka dewelopersko-inwestycyjna jasno to tłumaczy. Zdaniem twórców przedsięwzięcia w Turku – mieście, które jest m.in. liderem w produkcji serów – jest miejsce na nowoczesne centrum handlowe, ponieważ mamy tutaj niski wskaźnik bezrobocia, a miasto i okoliczne gminy zamieszkuje około 85 000 ludzi. Obliczono, że gdyby tylko policzyć, ile osób jest w stanie w 30 minut dojechać do Quick Park w Turku, to jest to ponad 74 000 osób.

reklama

AW
Źródło: quickpark.pl / real2bdevelopment.pl / www.propertynews.pl

Podobne artykuły

Turkovia uroczyście otwarta

Turkovia uroczyście otwarta

23-05-2017
Tu nie chodzi o kolejny market! / Piotr Bukowiecki

Tu nie chodzi o kolejny market! / Piotr Bukowiecki

22-09-2014
W Mieście Marketów brakuje burmistrza z wizją

W Mieście Marketów brakuje burmistrza z wizją

30-07-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama