sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

ALSA na parkiecie - tancerze rozpoczęli zajęcia

ALSA na parkiecie - tancerze rozpoczęli zajęcia - foto: K. Krzyżostaniak
foto: K. Krzyżostaniak 

Warsztaty taneczne organizowane w ramach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, już od pierwszych edycji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku również nie mogło więc ich zabraknąć. Młodzi tancerze pod okiem Anny Klimek trenują w lokalu przy ul. Browarnej 13, w Międzypokoleniowym Klubie Kultury, ucząc się choreografii specjalnie przygotowanej na finał festiwalu, który odbędzie się w dniach 13.-14. sierpnia 2016 r.

- Tańczę wraz ze SCABB-em już piąty albo nawet szósty raz – zdradza Bartek, który jest najstarszym stażem uczestnikiem warsztatów. - Przyciąga mnie tutaj wspaniała atmosfera i profesjonalnie przygotowane choreografie. Każdemu te warsztaty serdecznie bym polecił. Nie trzeba posiadać nie wiadomo jakich zdolności, prowadzący zawsze dostosowuje się do uczestników tak, by każdy dawał sobie radę. Nie twierdzę, że jest lekko, ale mimo trudności naprawdę przyjemnie – zawsze wesoło, w przyjaznej atmosferze, naprawdę warto tu być. Chociaż choreografia przygotowywana jest wcześniej, przed rozpoczęciem warsztatów, zdarza się, że spontanicznie ją zmieniamy. Zero stresu, tylko taniec - opowiada tancerz.

reklama

Wśród uczestników warsztatów można spotkać zarówno takich, którzy brali w nich udział w ramach poprzednich edycji, jak i tych, którzy w tym roku pierwszy raz próbują swoich sił w tańcu wraz z Akademią.

- Od przedszkola uwielbiałam tańczyć, a od siostry, która chodzi na warsztaty dziennikarskie, usłyszałam, że na ALSA są zajęcia taneczne. Postanowiłam tu przyjść i zobaczyć, co i jak – mówi Julia, tegoroczny nowicjusz. Wraz z nią do tancerzy dołączyła w tym roku Nina, również pasjonująca się tańcem od małego. Zapytane o pierwsze wrażenia, dziewczyny zgodnie twierdzą: - Jest bardzo zabawnie, chociaż pani Ania daje nam niezły wycisk. Spotykamy się codziennie i ćwiczymy przez trzy godziny. Wczoraj zaczęliśmy już uczyć się kroków na finał festiwalu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają zajęcia taneczne, możesz odwiedzić siedzibę stowarzyszenia „Przystań” (zajęcia rozpoczynają się ok. godziny 13:15), Warto także śledzić profil festiwalu na Facebooku, gdzie pojawiać się będą zarówno informacje o czekających nas w ramach Akademii atrakcjach, jak i zdjęcia czy filmiki z warsztatów czy koncertów. Artykuły na tematy związane z Akademią Letnich Spotkań Artystycznych można znaleźć na Turek.net.pl oraz na oficjalnej stronie festiwalu – scabb.pl.

reklama

Każdego, kto chciałby urozmaicić sobie letni wypoczynek szlifowaniem swoich talentów pod okiem profesjonalistów w przyjacielskim gronie osób o podobnych zainteresowaniach, zachęcamy do przyłączenia się do warsztatowiczów. Lepiej późno niż wcale!

Warsztaty prowadzone w tamach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych dofinansowane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Miejską Turek.

Dziennikarz Przystani
Kinga Krzyżostaniak

Podobne artykuły

Spektakl

Spektakl "Ludzie Ludziom" na bis przyciągnął wielu...

15-09-2019
Powtórka spektaklu

Powtórka spektaklu "Ludzie Ludziom" już jutro - nie...

13-09-2019
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama