piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Już w niedzielę: Przystań ożywi maszynę!

Już w niedzielę: Przystań ożywi maszynę! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Już w najbliższą niedzielę, w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej w Turku, o godz. 21:00 odbędzie się spektakl „Ex Machina” w wykonaniu grupy ogniowej Synergy Art i Przyjaciele oraz grupy teatralnej młodzieży ze stowarzyszenia Przystań.

„Ex Machina” to połączenie teatru ulicznego i fireshow. Spektakl przygotowany był od maja tego roku, jednak jego ostateczny kształt powstawał w trakcie trwania Akademii Letnich Spotkań Artystycznych w Turku. Przez ostatnie 2 tygodnie młodzież biorąca udział w warsztatach ćwiczyła pod okiem specjalistów, aby nauczyć się sztuki panowania nad swoim ciałem, ale też animowania wielkich lalek. Równocześnie z nimi w Międzypokoleniowym Klubie Kultury prowadzonym przez Przystań swoje układy ćwiczyli artyści z całej Polski.

reklama

Swoją premierę spektakl miał wczoraj (tj. 12 sierpnia) w Oleśnicy, podczas III Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo Artystycznego OFCA. W najbliższą niedzielę przedstawienie odbędzie się specjalnie dla mieszkańców naszego miasta w tzw. Dużym Parku.

Jak czytamy na fanpage „Ex Machina”, warstwa fabularna spektaklu osadzona jest w roku 2300, kiedy po wiekach wojen, konfliktów politycznych i atakach nuklearnych ludzkość postanowiła opuścić Ziemię i spróbować szczęścia na innej planecie. Zaczynając wszystko od nowa, stworzono ideologię bezwzględności i ciężkiej pracy, nad którą kuratelę sprawuje bóg Robot.

Zapraszamy do zobaczenia fotosów z premiery w Oleśnicy!

reklama

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana była przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Miejską Turek.

md

Podobne artykuły

"Płonące laski 4" na finał tegorocznej Turkostrady

04-05-2019
Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

03-05-2018
Tuliszków: Niedzielna ''Beczka Śmiechu''

Tuliszków: Niedzielna ''Beczka Śmiechu''

25-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama