środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Parking przy Karuzeli stał się płatny. Symboliczna złotówka budzi emocje

Parking przy Karuzeli stał się płatny. Symboliczna złotówka budzi emocje - foto: freeimages.com / Wojciech Sadlej
foto: freeimages.com / Wojciech Sadlej 

Nie da się ukryć, że powstanie parku handlowego przy ul. Milewskiego i Dworcowej, a zarazem 190 nowych miejsc parkingowych, wyciszyło na pewien czas gorący temat braku miejsc do pozostawiania aut w tej części miasta. Czy osoby, które zostawiały tam pojazdy, będą to robić nadal i płacić 1 zł za godzinę?

Internet jest przestrzenią, gdzie bardzo szybko pojawiają się reakcje mieszkańców Turku. Tak też stało się z początkiem grudnia. Między innymi na popularnym portalu społecznościowym Facebook zaczęły pojawiać się wpisy nieco zaskoczonych mieszkańców, zdziwionych tym, że parking przy parku handlowym Karuzela przestał być nagle bezpłatny.

reklama

Skąd taki pomysł? Redakcja Turek.net.pl zapytała o to przedstawicieli Karuzeli. Okazuje się, że decyzja o pobieraniu opłaty za parkowanie wynika z troski właścicieli obiektu o wygodę klientów, którzy musieli borykać się z problemem ciągłego zajmowania miejsc parkingowych przez osoby nie będące klientami Karuzeli.

Zarząd spółki postanowił wprowadzić opłatę parkingową w wysokości symbolicznej złotówki za każdą godzinę postoju. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie znajdziecie Państwo zawsze dogodne miejsce parkingowe przy Karuzeli zwłaszcza w okresie świątecznych zakupów. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy – informuje Sarah Klebeko z firmy JB Development. Stosowne oświadczenie w tej sprawie pojawiło się też fanpage'u „Karuzela Turek” na Facebook.com.

Czy płatny parking odstraszy część klientów? A może przeciwnie – mieszkańcy Turku i okolic będą do sklepów zaglądać częściej, gdy łatwiej będzie zaparkować? Jak zareaguje młodzież, która chętnie i nie ukrywajmy tłumnie parkowała przy obiekcie? Najbliższe dni i tygodnie dadzą nam zapewne odpowiedź na te pytania.

reklama

Tak parking przy Karuzeli wykorzystano do "Nocnej jazdy". Posypały się mandaty...

AW

Podobne artykuły

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu...

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego...

21 lt.
Feralne progi zwalniające przed ZST

Feralne progi zwalniające przed ZST

24-11-2017
Turek: 50 zł za 30 minut parkowania? Osiedle...

Turek: 50 zł za 30 minut parkowania? Osiedle...

18-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama