Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

"Tydzień promocji zdrowia"

 

„Tydzień promocji zdrowia” - coroczna impreza , która na stałe wpisała się w harmonogram działań profilaktycznych w Gimnazjum nr 1, w tym roku odbywała się w dniach 28.11-2.12.2016r.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w działaniach prozdrowotnych takich jak: Trzymaj formę, Wiesz, co jesz, Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy. Przebieg imprezy miał charakter konkursowy. W poniedziałek gimnazjaliści zostali poinformowani na apelu o przebiegu i zasadach uczestnictwa.

reklama

W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny klas I, gdzie uczniowie w sposób obrazowy mieli zachęcić innych do zdrowego i aktywnego spędzania czasu. Wystawy wizualne również poruszały problematykę aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, unikania nałogów oraz właściwych zachowań, by uniknąć zakażenia HIV.

We wtorek uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie "Wiedzy o zdrowiu i AIDS", a środa była dniem zmagań kulinarnych. W tym dniu 3-osobowe zespoły klas I uczestniczyły w konkursie na zdrową i smaczną kanapkę z produktów zakupionych przez radę rodziców. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością podczas komponowania drugiego śniadania dla swoich kolegów, o czym świadczy fakt, że kanapki w mig rozeszły się podczas przerwy.

W czwartek uczniowie klas I uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W piątek uczennice klas II wzięły udział w pogadankach nt. dojrzewania , które zostały przeprowadzone przez konsultantkę firmy Johnson & Johnson.

reklama

Ostatni dzień promocji zdrowia był dniem podsumowującym konkursy promujące zdrowy tryb życia. W konkursie wiedzowym klas II największą ilość punktów uzyskała Dagmara Klimas z klasy II b, natomiast w pozostałych konkursach klas I – najlepsze okazały się klasy 1d i 1a, które zdobyły kolejno dwa pierwsze miejsca. Zwycięskie klasy w nagrodę otrzymały kosze zdrowych owoców i jogurty ufundowane przez radę rodziców.

Za przebieg imprezy odpowiedzialne były nauczycielki biologii- Mariola Koch i Jolanta Ochapska.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

14 czerw.
Dlaczego się pocimy?

Dlaczego się pocimy?

4 czerw.
Moc witaminy płynącej ze Słońca!

Moc witaminy płynącej ze Słońca!

13 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama