piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Od niewolnika do kamerdynera!

Od niewolnika do kamerdynera!
 

Drodzy kinomaniacy już w najbliższy wtorek odbędzie się ostatnie tegoroczne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego zamykające cykl „Niezwykli ludzie i ich historie”. Z tej okazji wyświetlony zostanie film „Kamerdyner” w reżyserii Lee Danielsa.

Historia przedstawiona w filmie tradycyjnie oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które w sposób wysublimowany opowiadają o losach ludzi czarnoskórych na przestrzeni lat.

reklama

Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie na jednej z licznych plantacji bawełny wraz z rodzicami pracuje młody Cecil – główny bohater opowieści, tytułowy kamerdyner. Chłopiec jest świadkiem wielu drastycznych scen, które mają miejsce na plantacji. Pewnego dnia na oczach Cecila zastrzelony zostaje jego ojciec, a wszystko za sprawą właściciela plantacji, którem czarnoskóry mężczyzna sprzeciwił się. Od tej dramatycznej chwili życie młodego niewolnika zmienia się, czy od razu na lepsze?

Wszystkich zainteresowanych historią Cecila opowiadającą, jak od niewolnika stać się kamerdynerem w Białym Domu serdecznie zapraszamy już w najbliższy wtorek (20 grudnia) na godzinę 16.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Dworcowa 5.

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

z wczoraj
Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

30 wrz.
Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama