piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Poseł PiS o realizacji działań w koalicjach

Poseł PiS o realizacji działań w koalicjach - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Dzisiaj, 19 stycznia, w biurze poselskim posła Ryszarda Bartosika odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: wicestarosta Dariusz Kałużny, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Jasak, zastępca kierownika ARiMR Jan Smak, kierownik KRUS w Turku Krzysztof Buchelt oraz Ryszard Papierkowski - przewodniczący Komisji Środowiska w Radzie Powiatu Tureckiego. Podczas spotkania poseł opowiedział o funkcjonowaniu samorządu w koalicjach, wymieniając swój udział w działaniach podejmowanych w mieście i w powiecie.

Jak przyznaje poseł Bartosik - „W koalicjach łatwo się nie pracuje, ale w samorządzie trzeba było ten trud podjąć”. I ten trud zaowocował wieloma działaniami. Między innymi zaangażowano się w pozyskanie inwestora do Strefy Inwestycyjnej. Poseł wraz z burmistrzem Antosikiem negocjowali w tej sprawie w Łódzkiej Strefie Inwestycyjnej. Dzięki temu przyśpieszono przetarg, a tym samym wejście firmy na nasz lokalny rynek.

reklama

Oczywiście działań jest więcej, choćby w kierunku rządowego programu Mieszkanie Plus. Działania w tym celu podejmowane były u Wojewody Wielkopolskiego i w Ministerstwie Rozwoju, przyśpieszyły one podpisanie listu intencyjnego, by móc realizować ten program. Będzie to przede wszystkim realne wsparcie dla polskich rodzin, a także dla tych, którzy myślą o założeniu rodziny i ułożeniu oraz ustabilizowaniu sobie życia, ale ich sytuacja materialna nie pozwala im na zakup mieszkania.

Poseł w swojej wypowiedzi podkreślił także wsparcie dla powiatu, a możemy tu wymienić chociażby starania o pozyskanie środków finansowych na drogę Wrząca – Piętno, która już od dłuższego czasu jest w opłakanym stanie. Była też mowa o włączeniu naszego szpitala do tzw. sieci szpitali, proponowanego przez resort systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

go

Podobne artykuły

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama