czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Tańszy cennik schroniska skusi gminy?

Tańszy cennik schroniska skusi gminy?
 

Kolejna sesja Rady Miejskiej Turku za nami. W czasie obrad zmiany w funkcjonowaniu schroniska dla bezdomnych zwierząt w Turku zapowiedział prezes PGKiM. Zdaniem Mirosława Wypióra władze niektórych gmin już wiedzą, że popełniły błąd odchodząc do teoretycznie tańszych schronisk. Okazało się bowiem, że z powodu mizernego współczynnika adopcji narasta im liczba psów i tym samym koszty szybują w górę w placówkach, które miały być gwarantem taniości.

Podczas czwartkowej sesji radni zajęli się m.in. podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Turek w 2017 roku”. Korzystając z okazji głos zabrał radny Maciej Aniołczyk. Informował on, iż w Turku zawiązały się struktury TOZ. Podczas zebrania turkowskiego koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami powołano władze oraz wyznaczono sobie cele na najbliższe miesiące działania.

reklama

Glos zabrał także Maciej Marczewski, który był ciekaw, jak wygląda współpraca schroniska w Turku z okolicznymi gminami. Prezes PGKiM wyjaśnił, że niektóre samorządy, które opuściły nasze schronisko, skuszone niższymi cenami w innych tego typu miejscach, dziś nie mogą być zadowolone. Okazało się bowiem, że w Turku lepiej działało szukanie psom nowych domów, więc dana gmina miewała w schronisku np. około 17 psów. Teraz w innym schronisku wygląda to tak, że ta sama gmina nagromadziła już 35 psów. Wyszło więc na to, że miało być taniej, a wyszło kosztownie.

Mirosław Wypiór nie ukrywa, że liczy na to, iż niektóre z gmin znów skorzystają z opcji oddawania psów do Turku. – Chcemy zmienić formę stosowanych opłat. (...) Widzimy, że zaczęło się zainteresowanie w różnych gminach. Myślimy, że tych umów możemy trochę podpisać. Widać, że dla niektórych gmin sugerowanie się ceną pso-doby okazało się nieco zgubne. Mają mniejsze stawki, ale dużo więcej psów i tym samym mają duże koszty. (...) Być może odzyskamy niektóre gminy. Szykujemy nowy cennik, który będzie niższy w stosunku do tego, który obowiązywał – mówił prezes PGKiM dodając, że jest szansa na funkcjonowanie i bilansowanie się schroniska w Turku.

AW

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.
Po raz trzeci w Turku odbył się Piknik Rodzinny...

Po raz trzeci w Turku odbył się Piknik Rodzinny...

10-06-2019
Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca

Piknik TOZu już w najbliższą niedzielę 9 czerwca

06-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama