piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Pieniądze dla Big Bandu i schroniska. Centrum Karuzela udziela lokalnego wsparcia!

Pieniądze dla Big Bandu i schroniska. Centrum Karuzela udziela lokalnego wsparcia!
 

Łączna kwota w wysokości 6.000 zł zostanie przekazane przez Zarządzających Centrum Karuzela w Turku na działalność społeczną. Wsparcie otrzyma Stowarzyszenie „Big Band Miast i Powiatu Tureckiego” oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Turku. O wyborze zdecydowali mieszkańcy, biorąc udział w głosowaniu. Wręczenie voucherów odbędzie się 9 kwietnia br., godz. 15:00 w Centrum Karuzela.

Od grudnia 2016 parking przy Centrum Karuzela został objęty symboliczną opłatą. Celem ustanowienia płatnego parkingu (symboliczna złotówka/godzinę) była przede wszystkim dla Zarządzających tym obiektem, poprawa wygody klientów Karuzeli ze względu na ciągłe zajmowanie miejsc parkingowych przez osoby nie będące klientami Centrum Handlowego.

reklama

Zarządzający postanowili CAŁY ZYSK z opłat parkingowych za miesiąc grudzień przeznaczyć na jedno z trzech najprężniej działających w Turku Stowarzyszeń.

W tym celu ogłoszone zostało publiczne głosowanie, które odbywało się na specjalnie utworzonej platformie. Wyboru dokonywali mieszkańcy, oddając głosy na specjalnie utworzonej platformie. To właśnie lokalni mieszkańcy dostrzegają najlepiej które organizacje potrzebują wsparcia na dalszą działalność, dostrzeganą jako szczególnie istotną dla aktywności kulturalnej, społecznej czy ekonomicznej lokalnego środowiska.

Do głosowania wytypowane zostały trzy najprężniej działające Stowarzyszenia w Turku: 
Stowarzyszenie „Kopernik Plus”, 
Stowarzyszenie „Przystań”
oraz Stowarzyszenie „Big Band Miast i Powiatu Tureckiego”.

reklama

Okazało się, że inicjatywa Centrum Karuzela spotkała się z dużym, lokalnym zainteresowaniem (udział głosujących oraz wyniki w załączniku). 

Wsparcie od Centrum Karuzela w wysokości 4.500 zł otrzyma Stowarzyszenie ,,Big Band Miast i Powiatu Tureckiego" (45,4% oddanych głosów).

Ponadto, podczas trwania głosowania docierały do Zarządzających Centrum Handlowym prośby/opinie o potrzebie wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Turku. Z uwagi na to postanowiono wesprzeć dodatkowo działalność Schroniska, które otrzyma wsparcie w wysokości 1.500 zł.

Oficjalne przekazanie voucherów zaplanowane jest w niedzielę, 9 kwietnia br., o godz. 15:00 w Centrum Karuzela w połączeniu z atrakcjami dla dzieci na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Zarządzający zapraszają również tego dnia do Karuzeli w godz. 11:00-17:00 na warsztaty dekorowania jajek wielkanocnych, wykonywania żonkili, a także na watę cukrową i konkursy z nagrodami.

materiał nadesłany

Pieniądze dla Big Bandu i schroniska. Centrum Karuzela udziela lokalnego wsparcia!

Podobne artykuły

Zakończenie sezonu foodtruckowego w Turku....

Zakończenie sezonu foodtruckowego w Turku. Smaczne...

14-09-2020
Najtańsze pożyczki gotówkowe - gdzie szukać?

Najtańsze pożyczki gotówkowe - gdzie szukać?

03-09-2020
Czym jest kredyt konsolidacyjny i gdzie znaleźć...

Czym jest kredyt konsolidacyjny i gdzie znaleźć...

26-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama