piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta
 

12 i 13 czerwca 2017 roku 34 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wyjechało na wycieczkę krajoznawczą do Trójmiasta.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy do Gdańska, gdzie spotkaliśmy się z panią przewodnik i rozpoczęliśmy wędrówkę po znanych i najciekawszych miejscach tego interesującego miasta. Trasa wycieczki prowadziła przez Zieloną Bramę, Długie Pobrzeże, Żuraw, Bazylikę Mariacką i Złotą Bramę. Następnie udaliśmy się do Muzeum Bursztynu, gdzie zobaczyliśmy wiele jego ciekawych okazów i odmian. Około godziny 13:00 zjedliśmy obiad w restauracji „Harcówka”. Następnie zobaczyliśmy Ratusz Głównego Miasta, pomnik Neptuna – władcy mórz i oceanów oraz Dwór Artusa. Kolejnym i budzącym wiele emocji punktem programu był rejs statkiem „Czarna Perła” na Westerplatte. Tutaj poznaliśmy historię bohaterskiej walki polskich żołnierzy w obronie naszego wybrzeża w 1939r. i zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię. Po powrocie do Gdańska czekała na nas ostatnia atrakcja pierwszego dnia wycieczki – wjazd kołem widokowym „Amber Sky” na wysokość ponad 50 metrów, aby podziwiać panoramę miasta Gdańska. O godzinie 19:00 udaliśmy się na kolację i zasłużony nocleg do Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej.

reklama

Następnego dnia rano wyruszyliśmy do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie i historyczny okręt – muzeum ORP Błyskawica. Po obejrzeniu okrętu przejechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po molo i brzegiem morza. W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się na dziedzińcu słynnego zamku krzyżackiego w Malborku.

Organizatorami wycieczki do Trójmiasta były: p. Agnieszka Idzikowska, p. Izabela Piotrowska oraz p. Iwona Andrzejak. Opiekę wychowawczą nad uczniami podczas wyjazdu wraz z organizatorami pełniła p. Karolina Piwowarska. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim przychylnym sponsorom, dzięki którym marzenie uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku o dwudniowej wycieczce nad morze mogło się ziścić.

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt...

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt Miejskiej...

24 sierp.
Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

5 sierp.
Były Alpaki-Cudaki, Makuś i Starosta. Drzwi...

Były Alpaki-Cudaki, Makuś i Starosta. Drzwi otwarte...

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama