czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Marczewski: PiS demoluje i hańbi. Seńko i Antosik powinni zerwać koalicje z partią Bartosika

Marczewski: PiS demoluje i hańbi. Seńko i Antosik powinni zerwać koalicje z partią Bartosika
 

W piątek 21 lipca w turkowskiej siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mariana Mirosława Marczewskiego, Anity Dzieciątkowskiej-Pieścik i Andrzeja Kwiatkowskiego. Podczas spotkania przedstawiciele lewicy nie ukrywali, iż są oburzeni działaniami Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności przygotowaną ustawą o Sądzie Najwyższym. Zdaniem Mariana Mirosława Marczewskiego koalicje z PiS w Radzie Miejskiej Turku, jak i w Radzie Powiatu, powinny zostać zerwane przez lokalnych samorządowców, gdyż nadszedł czas sprzeciwu i pokazania, kto jest przyzwoitym człowiekiem. – Dla nas wyjątkowo przykre jest to, że pod tym haniebnym projektem ustawy o Sądzie Najwyższym widnieje posła z naszego rejonu, Bartosika – mówił Marczewski.

Marian Mirosław Marczewski mówił o tym, że duża część społeczeństwa nie chce dłużej biernie przyglądać się temu, co wyczynia PiS. Widać to wyraźnie, gdyż spojrzy się na protesty w całym kraju, w których biorą udział tysiące ludzi. Zdaniem Marczewskiego PiS nawet nie kryje się już ze swym dążeniem do dyktatury.

reklama

Byłem posłem przez trzy kadencje. Byłem wiceprzewodniczącym komisji ds. służb specjalnych, komisji administracji i spraw wewnętrznych, a także przewodniczącym kilku podkomisji. Przez te 12 lat obserwowałem Sejm i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nikomu nawet do głowy nie przyszło, aby w Sejmie procedować nad ustawami tak, jak to robi teraz PiS. Procedować łamiąc Konstytucję, regulamin Sejmu, zwyczaje obowiązujące w Parlamencie – mówił Marczewski dodając, że bywały w Sejmie ostre dyskusje, ale wszystko odbywało się w granicach prawa.

Mariana Mirosława Marczewskiego martwi to, że wielu obywateli tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się w kraju. Ci ludzie się tym nie interesują, albo nie chcą wnikać w to, co przygotowuje PiS. Tylko osoby żywo zainteresowane losami Polski widzą łamanie reguł. – Sytuacja jest wręcz dramatyczna. Zmienia się ustrój Polski. Są fobie, dawne urazy, jest chęć zawłaszczenia kraju, uczynienia dyktatury przez jednego człowieka. To prowadzi do tego, że emocje sięgają zenitu. My w Turku jesteśmy może i daleko od miast, gdzie występują masowe protesty, ale i u nas słyszymy, co ludzie mówią. Mieszkańcy Turku i okolic także pojawili się pod miejscowym Sądem Rejonowym. Wielu solidaryzuje się z protestującymi.

Marczewski mówi wprost – każdy przyzwoity człowiek musi się dziś określić! Są ludzie, którzy chcą mieć tylko spokój, nie chcą się w nic mieszać. Uważają, że ich zmiany zachodzące w kraju nie dotyczą. Marian Mirosław Marczewski przekonuje, że właśnie taka bierność może się szybko obrócić przeciw tym właśnie osobom.

reklama

Poseł Bartosik powinien wiedzieć, że tutaj, w jego regionie, nie akceptuje się tego typu działań, które on podejmuje, których jest wykonawcą. Dlatego też wzywamy starostę Seńko, by odszedł od koalicji z PiS w powiecie. Obserwujemy przywódcę PSL, Kosiniaka-Kamysza, widzieliśmy go na manifestacji. Widzimy, że jest w opozycji do PiS. Dla nas jest więc niepojęte, że szef struktur PSL w powiecie legitymizuje tutaj PiS. Każdy przyzwoity człowiek powinien podejmować jakieś decyzje. On będąc w koalicji z PiS uwiarygadnia go. Jest możliwość utworzenia innej koalicji w powiecie, bez udziału PiS. Z takim samym apelem zwracamy się do burmistrza Antosika. On też powinien podjąć decyzję i zakończyć koalicję w mieście. Antosik musi pokazać, czy godzi się z tym, co się dzieje w kraju. Ten sprzeciw powinien właśnie zaczynać się na dole, w powiatach, w gminach. Przecież wiemy, że PiS chce grzebać w ustawie samorządowej. Nie miejmy najmniejszych złudzeń. Albo albo. Albo się jest z tymi ludźmi, popiera się to, co robią, albo wybiera się inną drogę – przekonywał Marian Mirosław Marczewski.

Zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej, po przeanalizowaniu obecnej sytuacji politycznej uważa, że tylko przyśpieszone wybory mogą położyć kres zamachowi stanu, który przedsięwzięło Prawo i Sprawiedliwość. Właśnie dlatego władze krajowe SLD zwracają się do wszystkich sił parlamentarnych i pozaparlamentarnych o rozważenie możliwości przeprowadzenia wspólnych działań w celu skrócenia kadencji Sejmu.

AW

Podobne artykuły

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

21 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama