Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Rozruch nowej ciepłowni już w październiku

Rozruch nowej ciepłowni już w październiku - foto: A. Pacyna
foto: A. Pacyna 

Jak poinformował Oliver Stutzer, przedstawiciel firmy GETEC, już w październiku nastąpi rozruch nowo budowanej ciepłowni dla Turku.

2 sierpnia 2017 r. na terenie budowy ciepłowni Oliver Stutzer poinformował dziennikarzy oraz burmistrza Romualda Antosika, o postępach prac. Można było zobaczyć silosy gotowe na dostawy pyłu węglowego, trzy usadowione kotły: dwa na pył węglowy i jeden gazowy oraz kominy, z których najwyższy będzie miał 60 m wysokości.

reklama

Oliver Stutzer wyjaśniał, że aktualnie trwa montaż kotłów i palników oraz przygotowywanie pomieszczeń służących do sterowania ciepłownią, pomieszczeń socjalnych i magazynowych. Ponadto można było zobaczyć przyłącze sieci ciepłowniczej, czekające na włączenie dostaw z ciepłowni GETEC.

Jak zapewniał Oliver Stutzer, w październiku rozpocznie się rozruch kotłowni. Co ciekawe, mieszkańcy Turku mogą się nawet nie zorientować, kiedy ciepłownia zacznie działać. A to dlatego, że instalacja prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne, dzięki czemu dym z komina będzie niewidoczny.

W Turku powstanie wzorcowa ciepłownia, pierwsza tego typu w Polsce.

źrodło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Ciepłownia geotermalna dla Turku za 55 mln zł....

Ciepłownia geotermalna dla Turku za 55 mln zł....

5 lt.
Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To...

Ogrzewanie domu tańsze i efektywniejsze? To możliwe!

16-01-2020
PGKiM wstrzymuje dostawy ciepłej wody. Awaria w...

PGKiM wstrzymuje dostawy ciepłej wody. Awaria w...

17-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama