czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Paryski klimat w turkowskiej bibliotece

Paryski klimat w turkowskiej bibliotece
 

Wszystkich miłośników filmowej twórczości Woody’ego Allena zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Podczas wtorkowego sensu wspólnie obejrzymy nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz film „O północy w Paryżu”. Pełna humorystycznych wątków historia z pewnością wprawi wszystkich oglądających w doskonały nastrój.

„O północy w Paryżu” to amerykańsko-hiszpańska komedia romantyczna z elementami kina science-fiction. Woody Allen po wyreżyserowaniu 43 filmów, w tym wielu najzabawniejszych komedii na świecie, nakręcił najbardziej kasowy hit w swojej karierze, który zachwycił dwa razy więcej widzów niż przebojowy „Vicky, Christina, Barcelona”.

reklama

W swoim nieszablonowym filmie Allen opowiada historię Gila zdolnego, lecz roztargnionego scenarzysty z Hollywood, oraz jego narzeczonej Inez, którzy wybrali się w podróż po Paryżu wraz z bogatymi rodzicami Inez. W trakcie wycieczki wychodzą na jaw, skrywane dotąd, wzajemne niechęci narzeczonych. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy przypadkiem do Gila i Inez, dołącza pseudo-intelektualista Paul. Do głównych ról reżyser zaprosił między innymi Owena Wilsona, Rachel McAdams, Marion Cotillard i Michaela Sheena. W jednym z epizodów zobaczymy także sama Carlę Bruni.

Wszystkich miłośników twórczości Allena oraz X muzy zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 16.00 na spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze!

18 lip.
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje się...

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje się do misji.

6 mrz.
Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka.

Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka.

03-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama