środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwszy model auta MAN TGE w Polsce został zakupiony w Laskach

Pierwszy model auta MAN TGE w Polsce został zakupiony w Laskach
 

Pierwszy model MAN TGE z kabiną sypialnianą dla kierowcy, został dziś odebrany z serwisu MAN w Laskach. Nabywcą auta został pan Dawid Jędrasiak, właściciel firmy Davpol z Turku. To pierwszy model tego pojazdu, który został zakupiony w Polsce. Auto już niebawem wyjedzie w międzynarodowe trasy po Europie.

- MAN TGE 3.180 odebrany dziś przez pana Dawida Jędrasiaka, to pierwszy tego typu MAN, który został zamówiony i odebrany w Polsce - informuje podczas dzisiejszego oficjalnego przekazania Roman Skonieczny, przedstawiciel handlowy MAN TGE z Alexas Truck Service w Laskach. - Jesteśmy dumni z tego, że dokonuje się to właśnie u nas, w Laskach, a panu Dawidowi życzymy dużych sukcesów – dodaje Skonieczny.

reklama

Nowy produkt marki MAN, samochód MAN TGE, to samochód dostawczy. Do tej pory MAN przez ostatnich 100 lat specjalizował się w produkcji samochodów ciężarowych oraz autobusów. Jednak od lipca bieżącego roku MAN wprowadził na rynek polski samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony oraz 5 ton.

Przekazany dziś model charakteryzuje się zabudowaną skrzynią na 10 „europalet”, z kabiną sypialnianą. Jak informuje Skonieczny, auto cechuje również niskie zużycie paliwa.

Co zadecydowało o tym, że Davpol zakupił tego typu auto. - 95% mojego taboru to samochody marki MAN, więc dlaczego nie dokupić tym razem TGE? Zadecydowała o tym przede wszystkim bliskość zaprzyjaźnionego serwisu. Będziemy też patrzeć na ekonomiczność transportu nowo zakupionym autem – wyjaśnia Dawid Jędrasiak dodając, że nowy MAN posłuży do transportu ładunków drobnicowych oraz całopojazdowych.

2
3

Podobne artykuły

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

6 paźd.
Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

Kolejny wypadek i potrącenie w Laskach....

28 czerw.
Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z...

Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z Laskami

9 st.
reklama
reklama
reklama