piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Mieszkańcy w obronie radnej Pacześnej. Prokuratura nie widzi przestępstwa

Mieszkańcy w obronie radnej Pacześnej. Prokuratura nie widzi przestępstwa - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiW imieniu licznie przybyłych na sesję turkowian, list w obrionie M. Pacześnej odczytała Iwona Kalinowska-Dymbińska 

Podczas wczorajszej (12 października) sesji Rady Miasta Turku, na sesję przybyli mieszkańcy osiedla Zapałczanego zbulwersowaniu publikacjami Towarzystwa Samorządowego oraz Dariusza Młynarczyka, na temat głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Z kolei burmistrz Romuald Antosik poinformował, że prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, gdyż materiał zebrany w sprawie nie wskazuje, aby doszło do czynu zabronionego.

Sprawa tegorocznej, pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Turek wywołała w lokalnych mediach gorącą dyskusję. Radni Towarzystwa Samorządowego oraz Zarząd Powiatowy SLD żądali wyjaśnienia sprawy. W swoich publikacjach Towarzystwo Samorządowe nie przebierało w słowach, pisząc o „zaangażowaniu firmy zewnętrznej, aby sprawę prawdopodobnego matactwa wyciszyć”. O sprawie publicznie wypowiadał się także radny powiatowy Dariusz Młynarczyk, zarzucając radnej Marioli Pacześnej „malwersacje”.

reklama

Turkowianie w obronie swojej radnej

W obronie radnej Marioli Pacześnej przybyli na wczorajszą sesję mieszkańcy osiedla Zapałczanego. Turkowianie wystosowali do radnych TS oraz Dariusza Młynarczyka list, który odczytali.

W związku z tym , że duża część mieszkańców to osoby starsze, nie mające dostępu chociażby do Internetu, po raz pierwszy o projekcie obywatelskim usłyszały od Pani Radnej. Dlatego jako mieszkańcy chcemy podziękować Pani Pacześnej, przede wszystkim za rozbudzanie świadomości w mieszkańcach , za zaangażowanie – piszą mieszkańcy Zapałczanego.

Mieszkańcy zaapelowali do radnych TS, aby ci "byli tak zaangażowani i aktywni jak pani M. Paczesna i skupili się na tym, co naprawdę jest ważne dla mieszkańców".

reklama

Jest nam niezmiernie przykro i czujemy ogromny niesmak i wstyd, że radna przez swoja aktywną postawę i naprawdę ogromne zaangażowanie została przez co niektórych turkowskich „polityków” pomówiona, dlatego też, jako mieszkańcy okręgu wyborczego naszej radnej apelujemy do wszystkich Państwa, żeby byli tak zaangażowani i aktywni jak pani M. Paczesna i skupili się na tym, co naprawdę jest ważne dla mieszkańców, a nie na głupotach i niesłusznych oskarżeniach. – piszą mieszkańcy Zapałczanego.

Mieszkańcy imiennie skrytykowali także działania Dariusza Młynarczyka: 

Panu Młynarczykowi osobiście polecamy zastanowić się nad opiniami i oskarżeniami, które tak aktywnie zamieszcza na forach i w mediach, ponieważ odnoszę wrażenie, że oskarżając swoja koleżankę o brak etyki, nie zapoznał się z jej sformułowaniem bądź nie do końca rozumie pojecie etyczności. – piszą mieszkańcy Zapałczanego.

Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania

Burmistrz Romuald Antosik zgłosił sprawę do prokuratury. Na dzisiejszej sesji włodarz poinformował, że w dniu 3 października prokuratura postanowiła odmówić wszczęcia śledztwa ws. oszustwa dokonanego w sieci internetowej przy głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim miasta Turek. - Materiał zebrany w sprawie nie wskazuje, aby doszło do czynu zabronionego w trakcie głosowania – poinformował na sesji burmistrz Antosik.

md

Podobne artykuły

Marczewski zadrwił z Pacześnej, pytając o...

Marczewski zadrwił z Pacześnej, pytając o biedne...

9 lip.
Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

5 lip.
Turek: Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski...

Turek: Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2019

20 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama