środa 01 kwietnia 2020

Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

reklama

Przystań wykuwa nowe talenty

Przystań wykuwa nowe talenty - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W minioną sobotę w Międzypokoleniowym Klubie Kultury prowadzonym przez stowarzyszenie Przystań w Turku, odbył się koncert „Kuźnia Artystyczna”. Na kameralnej scenie Przystani wystąpiły młode turkowskie gwiazdy, przez lata związane ze stowarzyszeniem. Wokalistki zaprezentowały repertuar z wodewilu „Sądny Dzień”.

"Sądny Dzień" to dzieło młodzieży, która postanowiła poświęcić dwa tygodnie wakacji, na przygotowania oraz doskonalenie swoich umiejętności aktorskich. W tym roku finał Akademii Letnich Spotkań Artystycznych odbył się w konwencji rozprawy sądowej nad młodymi artystami, którzy bronili się poprzez swoje wykony. W ubiegłym roku prezentacjom towarzyszyła luźna narracja. W sierpniu b.r. widzowie, zobaczyli prawdziwy wodewil, w którym poszczególne wystąpienia wpisywały się w konwencję mocno przerysowanej karykatury procesu.

reklama

W minioną sobotę na scenie Przystani mogliśmy usłyszeć utwory, które zostały wykonane podczas wielkiego finału ALSA.

Projekt pn. Międzypokoleniowy Klub Kultury „Kuźnia Artystyczna” współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Miejską Turek.

md

Podobne artykuły

Spektakl

Spektakl "Ludzie Ludziom" na bis przyciągnął wielu...

15-09-2019
Powtórka spektaklu

Powtórka spektaklu "Ludzie Ludziom" już jutro - nie...

13-09-2019
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama