niedziela 18 sierpnia 2019

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać zagrożeń

Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać zagrożeń
 

We wtorek 7 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyło się spotkanie, któremu przyświecało hasło „Świadomy senior = bezpieczny senior”. Była to dla emerytów okazja, by spotkać się np. z policjantami, strażakami, pracownikami służby zdrowia czy też urzędnikami, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Z seniorami spotkali się m.in. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, SP ZOZ, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Centrum Wolontariatu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza”, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Miejskiego Domu Kultury w Turku, Urzędu Miejskiego w Turku.

reklama

Nasze działania są skierowane do państwa. Chcemy pokazać, czym dana instytucja się zajmuje. W czym dana instytucja może pomóc, jakie problemy rozwiązać. To spotkanie ma właśnie takich informacyjny charakter. Zachęcam do rozmowy z przedstawicielami poszczególnych instytucji. Proszę mówić o problemach. Być może będziemy mogli je rozwiązać. Pytania to rzecz cenna. Jeśli jest problem, to proszę nie bać się o tym mówić. My jako policjanci chętnie opowiemy o metodach przestępczych, które dotykają osoby starsze. Powiemy, w jaki sposób przestępcy działają. Każda z instytucji ma na pewno wiele ciekawych informacji do przekazania – mówił Komendant Powiatowy Policji w Turku – mł. insp. Michał Grzelak.

Podczas rozmowy ze strażakami emeryci mogli przekonać się, dlaczego warto mieć w domu czujkę tlenku węgla i czujnik dymu. – Zaczął się sezon grzewczy i już odnotowaliśmy pierwsze zatrucia tlenkiem węgla. Grzechy, które na co dzień popełniamy, co roku się powtarzają, szczególnie w starszym budownictwie. Mówię o niespranej wentylacji, niesprawnych piecykach, o braku czyszczenia przewodów kominowych, nieprawidłowym składowaniu materiałów opałowych w kotłowniach. Co roku odnotowujemy kilkanaście, nawet kilkadziesiąt pożarów kotłowni – informował bryg. Robert Bącała z KP PSP w Turku.

Ponadto seniorzy mogli m.in. otrzymać kamizelki odblaskowe, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zmierzyć ciśnienie krwi.

AW

Podobne artykuły

Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

19 lip.
Za nami warsztaty i spektakl ogniowy, a przed...

Za nami warsztaty i spektakl ogniowy, a przed nami...

6 lip.
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy...

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy Wianek...

24 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama