poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać zagrożeń

Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać zagrożeń
 

We wtorek 7 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyło się spotkanie, któremu przyświecało hasło „Świadomy senior = bezpieczny senior”. Była to dla emerytów okazja, by spotkać się np. z policjantami, strażakami, pracownikami służby zdrowia czy też urzędnikami, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Z seniorami spotkali się m.in. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, SP ZOZ, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Centrum Wolontariatu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza”, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Miejskiego Domu Kultury w Turku, Urzędu Miejskiego w Turku.

reklama

Nasze działania są skierowane do państwa. Chcemy pokazać, czym dana instytucja się zajmuje. W czym dana instytucja może pomóc, jakie problemy rozwiązać. To spotkanie ma właśnie takich informacyjny charakter. Zachęcam do rozmowy z przedstawicielami poszczególnych instytucji. Proszę mówić o problemach. Być może będziemy mogli je rozwiązać. Pytania to rzecz cenna. Jeśli jest problem, to proszę nie bać się o tym mówić. My jako policjanci chętnie opowiemy o metodach przestępczych, które dotykają osoby starsze. Powiemy, w jaki sposób przestępcy działają. Każda z instytucji ma na pewno wiele ciekawych informacji do przekazania – mówił Komendant Powiatowy Policji w Turku – mł. insp. Michał Grzelak.

Podczas rozmowy ze strażakami emeryci mogli przekonać się, dlaczego warto mieć w domu czujkę tlenku węgla i czujnik dymu. – Zaczął się sezon grzewczy i już odnotowaliśmy pierwsze zatrucia tlenkiem węgla. Grzechy, które na co dzień popełniamy, co roku się powtarzają, szczególnie w starszym budownictwie. Mówię o niespranej wentylacji, niesprawnych piecykach, o braku czyszczenia przewodów kominowych, nieprawidłowym składowaniu materiałów opałowych w kotłowniach. Co roku odnotowujemy kilkanaście, nawet kilkadziesiąt pożarów kotłowni – informował bryg. Robert Bącała z KP PSP w Turku.

Ponadto seniorzy mogli m.in. otrzymać kamizelki odblaskowe, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zmierzyć ciśnienie krwi.

AW

Podobne artykuły

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS

11 mrz.
Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11-04-2020
MDK przygotuje film z poradnikiem nt....

MDK przygotuje film z poradnikiem nt. stworzenia...

02-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama