poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w Ościsłowie?

Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w Ościsłowie? - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas poniedziałkowej wizyty posła Tomasza Nowaka (PO), przynależącego do Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, zapytaliśmy jak wygląda sprawa decyzji środowiskowej dla odkrywki Ościsłowo. Poseł Nowak 2 tygodnie temu zwołał w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Poseł na Sejm RM, Tomasz Nowak (PO) poinformował, że 2 tygodnie temu z jego inicjatywy zwołano nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Nadzwyczajnemu posiedzeniu, wg relacji posła, sprzeciwiali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu doprowadzono do deklaracji Ministra Środowiska, że w przeciągu 2 tygodni wydana zostanie decyzja środowiskowa dla PAK-u.

reklama

Po 2 tygodniach decyzji nadal nie było: - Już 2 tygodnie minęły od nadzwyczajnego posiedzenia Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa poświęconego PAK-owi i Ościsłowu. Miała być decyzja i nadal tej decyzji nie ma – mówił podczas ostatniego posiedzenia Sejmu poseł Nowak. - Czy minister jest dalej zdeterminowany, żeby PAK był na rynku? - pytał Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

- Sprawa PAK-u się rozstrzyga. Uważam, że PAK jest potrzebny na naszym rynku, stąd dosyć mocno starałem się wspierać starania o uruchomienie nowego złoża Ościsłowo – odpowiedział Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. - Jeśli chodzi o decyzje, które mają być wydane, to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Staram się, żeby to było jak najszybciej, i tak staram się dopingować swoich kolegów, ale decyzje są w gestii resortu środowiska - odpowiedział minister Tchórzewski.

- W tym rządzie każde ministerstwo jest oddzielnym księstwem – skomentował podczas poniedziałkowej wizyty w Turku wypowiedź ministra poseł Nowak. - Nie mamy premiera, który podjąłby strategiczną decyzję – dodał poseł Platformy Obywatelskiej, sugerując też, że być może jest to decyzja polityczna. - Jeżeli pani premier odpuszcza sprawę odkrywki Ościsłowo, to czekam na program kompensacyjny dla Wielkopolski Wschodniej.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

1 lip.
MK Explosion rozpoczęła prace przygotowawcze do...

MK Explosion rozpoczęła prace przygotowawcze do...

21 maj.
Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK...

Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK zwalnia...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama