poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w Ościsłowie?

Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w Ościsłowie? - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas poniedziałkowej wizyty posła Tomasza Nowaka (PO), przynależącego do Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, zapytaliśmy jak wygląda sprawa decyzji środowiskowej dla odkrywki Ościsłowo. Poseł Nowak 2 tygodnie temu zwołał w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.

Poseł na Sejm RM, Tomasz Nowak (PO) poinformował, że 2 tygodnie temu z jego inicjatywy zwołano nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Nadzwyczajnemu posiedzeniu, wg relacji posła, sprzeciwiali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu doprowadzono do deklaracji Ministra Środowiska, że w przeciągu 2 tygodni wydana zostanie decyzja środowiskowa dla PAK-u.

reklama

Po 2 tygodniach decyzji nadal nie było: - Już 2 tygodnie minęły od nadzwyczajnego posiedzenia Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa poświęconego PAK-owi i Ościsłowu. Miała być decyzja i nadal tej decyzji nie ma – mówił podczas ostatniego posiedzenia Sejmu poseł Nowak. - Czy minister jest dalej zdeterminowany, żeby PAK był na rynku? - pytał Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

- Sprawa PAK-u się rozstrzyga. Uważam, że PAK jest potrzebny na naszym rynku, stąd dosyć mocno starałem się wspierać starania o uruchomienie nowego złoża Ościsłowo – odpowiedział Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. - Jeśli chodzi o decyzje, które mają być wydane, to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Staram się, żeby to było jak najszybciej, i tak staram się dopingować swoich kolegów, ale decyzje są w gestii resortu środowiska - odpowiedział minister Tchórzewski.

- W tym rządzie każde ministerstwo jest oddzielnym księstwem – skomentował podczas poniedziałkowej wizyty w Turku wypowiedź ministra poseł Nowak. - Nie mamy premiera, który podjąłby strategiczną decyzję – dodał poseł Platformy Obywatelskiej, sugerując też, że być może jest to decyzja polityczna. - Jeżeli pani premier odpuszcza sprawę odkrywki Ościsłowo, to czekam na program kompensacyjny dla Wielkopolski Wschodniej.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

9 sierp.
Wideo: Poseł Tomasz Nowak jednym z...

Wideo: Poseł Tomasz Nowak jednym z najaktywniejszych...

27 czerw.
Ryszard Bartosik nowym wiceprzewodniczącym...

Ryszard Bartosik nowym wiceprzewodniczącym Komisji...

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama