sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

"Wiem co jem!" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

 

Dnia 6 lutego 2018 roku w ramach realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku programu „Trzymaj Formę” odbyło się „wielkie gotowanie” pod kierunkiem pani Arlety Jakubowskiej – menedżerki i szefowej baru mlecznego „Powrócisz Tu” oraz naszych profesjonalnych pań kucharek. Zaplanowane na ten dzień dania obiadowe to: krem brokułowy ze szpinakiem i serkiem mascarpone, zupa z soczewicy, makaron razowy z kurczakiem i szpinakiem oraz jarskie risotto.

W warsztatach kulinarnych brali udział uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z koordynatorkami, panią Izabellą Frątczak i panią Izabelą Walczak. Celem warsztatów było przede wszystkim wyrobienie u młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych i higienicznych oraz utwierdzenie w przekonaniu, że zdrowo i kolorowo znaczy również smacznie. Wszystkie potrawy sporządzone zostały z produktów zdrowych i przy użyciu naturalnych przypraw. Okazało się również, że ich przygotowanie nie jest wcale skomplikowane. Przyszedł wreszcie czas na degustację potraw, której dokonali uczniowie i pracownicy naszej szkoły, kosztując wszystko z ogromnym smakiem. Przygotowane dania smakowały również wychowankom bursy szkolnej i grup wychowawczych Ośrodka..

reklama

Warsztaty pozwoliły nam docenić wartość zdrowego odżywiania i odkryć radość z gotowania. Zainspirowało nas wiele przepisów, które bez większego trudu i dużych nakładów finansowych możemy przygotować w naszych domach, aby cieszyć się zdrowiem i smakiem na talerzu. Serdecznie dziękujemy pani Arlecie Jakubowskiej za poświęcony czas i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Spotkanie z dietetykami w spółdzielni...

Spotkanie z dietetykami w spółdzielni "Powrócisz tu"

10-11-2017
Pożywienie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem...

Pożywienie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem -...

02-11-2017
Zdrowo, szybko i niedrogo

Zdrowo, szybko i niedrogo

24-03-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama