środa 11 grudnia 2019

Biny, Damazego, Waldemara

reklama

Myjnia na Wyzwolenia: Mieszkańcy osiedla złożą skargę na starostę

Myjnia na Wyzwolenia: Mieszkańcy osiedla złożą skargę na starostę - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Informacja o tym, że starosta Mariusz Seńko ponownie wydał zgodę na budowę myjni na Os. Wyzwolenia rozwścieczyła mieszkańców osiedla Wyzwolenia w Turku. Zapowiadają oni zbiórkę podpisów pod skargą na Starostę Tureckiego. - Być może radni powiatowi będą bardziej wrażliwi na nasze potrzeby, niż starosta – mówi Tomasz Michalak, zapowiadając kolejną akcję przeciw budowie myjni przy Parku Tura.

Niepokojące wieści odnośnie myjni przy Parku Tura

Wczoraj na naszym portalu opublikowany został komunikat Urzędu Miejskiego w Turku, o tym, że Starosta Turecki po raz kolejny wydał pozwolenie na budowę myjni samochodowej na terenie osiedla Wyzwolenia w Turku, w bliskiej odległości od Parku Tura.

reklama

„[Starosta Turecki – przyp. red.] zrobił to, pomimo braku zgody ze strony Gminy Miejskiej Turek popierającej mieszkańców, mimo braku dokumentów i uzgodnień, np. braku zgody na wykonanie przyłącza gazowego do myjni i braku zezwolenia na odprowadzanie ścieków, wód opadowych i roztopowych ze stacji diagnostycznej” - informuje Urząd Miejski w Turku, dodając, że po raz pierwszy urzędnicy miejscy spotykają się z tak niekompletną dokumentacją.

W komunikacie zawarto również zaniepokojenie z powodu braku analizy oddziaływania myjni na roślinności parku oraz ludzi w nim odpoczywających. Niepokoi także perspektywa zwiększonego ruchu samochodowego i zagrożenia komunikacyjne z tym związane.

Mieszkańcy Wyzwolenia nie poddają się i składają skargę

Kolejną już akcję protestacyjną zapowiadają mieszkańcy osiedla Wyzwolenia w Turku. Jednak tym razem podpisy nie będą zbierane pod pismem do wojewody (który uchylił poprzednią decyzję starosty). - Działania pana starosty Mariusza Seńko są skandaliczne – mówi Tomasz Michalak, inicjator protestu przeciw budowie myjni przy Parku Tura. - Na początku wakacji dowiedzieliśmy się, że starosta nie wydał pozwolenia na modernizację OSiR-u przy ul. Armii Krajowej z powodu piasku. I tą decyzję wojewoda ją uchylił. Ale budowa centrum sportów plażowych została przez starostę zablokowana - przypomina mieszkaniec Wyzwolenia. - Teraz starosta ponownie wydaje pozwolenie na budowę myjni. Pomimo braków w dokumentacji i wbrew mieszkańcom. Czy tak postępuje osoba odpowiedzialna za powiat i jego mieszkańców? - pyta Michalak.

reklama

Michalak zapowiada, że kolejna akcja będzie polegała na zbiórce podpisów pod skargą na Starostę Tureckiego. - Skargę złożymy na ręce radnych powiatowych, być może będą oni bardziej wrażliwi na problemy i potrzeby mieszkańców Turku - zapowiada młody turkowianin. - Szczególnie interesuje mnie, co do powiedzenia mają w tej sprawie radni wybrani z terenu naszego miasta. - dodaje mieszkaniec Wyzwolenia.

Akcja rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Uwaga - awaria wodociągu na Os. Wyzwolenia

Uwaga - awaria wodociągu na Os. Wyzwolenia

21 list.
To już pewnie. Otwarcie kontrowersyjnej myjni...

To już pewnie. Otwarcie kontrowersyjnej myjni na...

20 wrz.
Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama