Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Myjnia na Wyzwolenia: Mieszkańcy osiedla złożą skargę na starostę

Myjnia na Wyzwolenia: Mieszkańcy osiedla złożą skargę na starostę - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Informacja o tym, że starosta Mariusz Seńko ponownie wydał zgodę na budowę myjni na Os. Wyzwolenia rozwścieczyła mieszkańców osiedla Wyzwolenia w Turku. Zapowiadają oni zbiórkę podpisów pod skargą na Starostę Tureckiego. - Być może radni powiatowi będą bardziej wrażliwi na nasze potrzeby, niż starosta – mówi Tomasz Michalak, zapowiadając kolejną akcję przeciw budowie myjni przy Parku Tura.

Niepokojące wieści odnośnie myjni przy Parku Tura

Wczoraj na naszym portalu opublikowany został komunikat Urzędu Miejskiego w Turku, o tym, że Starosta Turecki po raz kolejny wydał pozwolenie na budowę myjni samochodowej na terenie osiedla Wyzwolenia w Turku, w bliskiej odległości od Parku Tura.

reklama

„[Starosta Turecki – przyp. red.] zrobił to, pomimo braku zgody ze strony Gminy Miejskiej Turek popierającej mieszkańców, mimo braku dokumentów i uzgodnień, np. braku zgody na wykonanie przyłącza gazowego do myjni i braku zezwolenia na odprowadzanie ścieków, wód opadowych i roztopowych ze stacji diagnostycznej” - informuje Urząd Miejski w Turku, dodając, że po raz pierwszy urzędnicy miejscy spotykają się z tak niekompletną dokumentacją.

W komunikacie zawarto również zaniepokojenie z powodu braku analizy oddziaływania myjni na roślinności parku oraz ludzi w nim odpoczywających. Niepokoi także perspektywa zwiększonego ruchu samochodowego i zagrożenia komunikacyjne z tym związane.

Mieszkańcy Wyzwolenia nie poddają się i składają skargę

Kolejną już akcję protestacyjną zapowiadają mieszkańcy osiedla Wyzwolenia w Turku. Jednak tym razem podpisy nie będą zbierane pod pismem do wojewody (który uchylił poprzednią decyzję starosty). - Działania pana starosty Mariusza Seńko są skandaliczne – mówi Tomasz Michalak, inicjator protestu przeciw budowie myjni przy Parku Tura. - Na początku wakacji dowiedzieliśmy się, że starosta nie wydał pozwolenia na modernizację OSiR-u przy ul. Armii Krajowej z powodu piasku. I tą decyzję wojewoda ją uchylił. Ale budowa centrum sportów plażowych została przez starostę zablokowana - przypomina mieszkaniec Wyzwolenia. - Teraz starosta ponownie wydaje pozwolenie na budowę myjni. Pomimo braków w dokumentacji i wbrew mieszkańcom. Czy tak postępuje osoba odpowiedzialna za powiat i jego mieszkańców? - pyta Michalak.

Michalak zapowiada, że kolejna akcja będzie polegała na zbiórce podpisów pod skargą na Starostę Tureckiego. - Skargę złożymy na ręce radnych powiatowych, być może będą oni bardziej wrażliwi na problemy i potrzeby mieszkańców Turku - zapowiada młody turkowianin. - Szczególnie interesuje mnie, co do powiedzenia mają w tej sprawie radni wybrani z terenu naszego miasta. - dodaje mieszkaniec Wyzwolenia.

reklama

Akcja rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Nowa ulica na Osiedlu Wyzwolenia ma być gotowa...

Nowa ulica na Osiedlu Wyzwolenia ma być gotowa już w...

23 maj.
Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

Skończyło się na strachu i przypalonym garnku

20 maj.
Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama