poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
 

W Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już siedemnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole czytana była w tym dniu literatura patriotyczna. Nauczyciele zaczynali lekcje 10-minutowym głośnym czytaniem książek o tematyce narodowej.

W akcji uczestniczyli też uczniowie klas młodszych i przedszkolaki. Dzieciom czytane były legendy o powstaniu państwa polskiego, nowele i opowiadania wybitnych polskich autorów. Był to wspa­niały dzień dla wszyst­kich, któ­rzy kochają książki, oraz dla tych, któ­rzy dopiero uczą się je kochać. Akcję na pewno powtórzymy w przyszłym roku.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż zawsze

1 maj.
Barwne podziękowania dla pracowników służb od...

Barwne podziękowania dla pracowników służb od...

3 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama