poniedziałek 06 kwietnia 2020

Ady, Celestyny, Ireneusza

reklama

Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych!

Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych!
 

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już 6 grudnia była lekkoatletka odwiedzi Turek z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.

O projekcie

reklama

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od tego sezonu stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 15 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 8 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

reklama

To właśnie w Turku będzie kolejny przystanek Fundacji Moniki Pyrek, gdzie realizowane będą Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF. W czwartek (06.12.) w godzinach od 8:00 do 14:45 w hali widowiskowo-sportowej w Turku, przy ul. Parkowej 3, uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.:

  • koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
  • piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
  • rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
  • roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
  • biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
  • refleksomierza,
  • przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
  • mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.

W Turku w zajęciach weźmie udział nawet 320 uczniów ze szkół podstawowych.

Czas trwania jednej lekcji to 90 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek!

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2018“ Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem projektu realizowanego w Turku jest Urząd Miejski w Turku.

materiał nadesłany

Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych!

Podobne artykuły

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w...

Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w stajni Roka

10-10-2019
Magiczna lekcja chemii w

Magiczna lekcja chemii w "Jedynce"

06-02-2019
Wideo: Alternatywna lekcja WF z Moniką Pyrek

Wideo: Alternatywna lekcja WF z Moniką Pyrek

06-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama