wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód termalnych Turek GT-1

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód termalnych Turek GT-1
 

Z początkiem roku rozpoczęły się przygotowania do wykonania pierwszego odwiertu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych Turek GT-1. Odpowiedzialną za odwiert jest warszawska firma G-DRILLING S.A. która w grudniu zeszłego roku podpisała umowę z Gminą Miejska w Turku na to przedsięwzięcie.

Jak informuje G-DRILLING, działania wiertnicze mają zakończyć się do końca sierpnia przyszłego roku. W tym czasie powstanie otwór o głębokości ok. 2,2 km. Następnie prowadzone będą badania hydrogeologiczne wód oraz dokumentacja wynikowa. Całość prac na ul. Korytkowskiej jest finansowane w 100% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie uzyskane przez Gminę Miejską w lipcu 2018 opiewa na kwotę 14.040.000 zł.

reklama

G-DRILLING S.A to najstarsza w Polsce firma wiertnicza, mająca na swoim koncie kilkadziesiąt zrealizowanych z sukcesem projektów geotermalnych.

MS

 

Podobne artykuły

Wniosek na odwiert i budowę ciepłowni...

Wniosek na odwiert i budowę ciepłowni geotermalnej...

31-12-2019
Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

18-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama