czwartek 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława, Nory

reklama

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

W dniu dzisiejszym tj 28 lutego o godzinie 11.00 na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej uroczyście uruchomiono pierwszy w Turku odwiert geotermalny. Symbolicznego uruchomienia maszyn wiertniczych dokonał Burmistrz Miasta Turek Romuald Antosik wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Mariolą Kadrzyńską-Siwek oraz gospodarzem obiektu prezesem G-DRILLING S.A Arkadiuszem Biedulskim.

„Jesteśmy w miejscu kiedy kopalnia będzie kończyła swój bieg, a my stoimy przed nowymi wyzwaniami, które mam nadzieje zakończą się sukcesem" – tymi słowami Burmistrz Antosik przywitał na spotkaniu zaproszonych gości.

reklama

Rozpoczęte dzisiaj działania wiertnicze mają zakończyć się do końca sierpnia br. W tym czasie powstanie otwór o głębokości ok. 2,2 km. Następnie prowadzone będą badania hydrogeologiczne wód oraz dokumentacja wynikowa. Całość prac na ul. Korytkowskiej jest finansowane w 100% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie uzyskane przez Gminę Miejską w lipcu 2018 opiewa na kwotę 14.040.000 zł.

G-DRILLING S.A to najstarsza w Polsce firma wiertnicza, mająca na swoim koncie kilkadziesiąt zrealizowanych z sukcesem projektów geotermalnych.

MS

Podobne artykuły

Wniosek na odwiert i budowę ciepłowni...

Wniosek na odwiert i budowę ciepłowni geotermalnej...

31-12-2019
Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

18-07-2019
Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

14-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama