DNI TURKU I GMINY TUREK 2019

czwartek 20 czerwca 2019

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

W dniu dzisiejszym tj 28 lutego o godzinie 11.00 na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej uroczyście uruchomiono pierwszy w Turku odwiert geotermalny. Symbolicznego uruchomienia maszyn wiertniczych dokonał Burmistrz Miasta Turek Romuald Antosik wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Mariolą Kadrzyńską-Siwek oraz gospodarzem obiektu prezesem G-DRILLING S.A Arkadiuszem Biedulskim.

„Jesteśmy w miejscu kiedy kopalnia będzie kończyła swój bieg, a my stoimy przed nowymi wyzwaniami, które mam nadzieje zakończą się sukcesem" – tymi słowami Burmistrz Antosik przywitał na spotkaniu zaproszonych gości.

reklama

Rozpoczęte dzisiaj działania wiertnicze mają zakończyć się do końca sierpnia br. W tym czasie powstanie otwór o głębokości ok. 2,2 km. Następnie prowadzone będą badania hydrogeologiczne wód oraz dokumentacja wynikowa. Całość prac na ul. Korytkowskiej jest finansowane w 100% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie uzyskane przez Gminę Miejską w lipcu 2018 opiewa na kwotę 14.040.000 zł.

G-DRILLING S.A to najstarsza w Polsce firma wiertnicza, mająca na swoim koncie kilkadziesiąt zrealizowanych z sukcesem projektów geotermalnych.

MS

Podobne artykuły

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

14 st.
Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

Umowa na odwiert wód termalnych podpisana

21-12-2018
TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na...

TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na 2200m?...

16-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama