poniedziałek 17 czerwca 2019

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

URE zatwierdziło firmie GETEC wyższe ceny ciepła dla Turku

URE zatwierdziło firmie GETEC wyższe ceny ciepła dla Turku - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wyższe ceny ciepła, o co wnioskowała firma GETEC Polska Sp. z o.o. w Turku. W drugim półroczu 2019 r. musimy zatem liczyć się ze wzrostem cen ciepłej wody i ogrzewania.

GETEC Polska Sp. z o.o. kilka miesięcy temu zwróciła się do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o zatwierdzenie wyższych taryf dla ciepła. Wniosek argumentowany był wzrostem narzuconych przez Unię Europejską stawek za emisję CO2, obliczanych według ilości paliwa spalanego w kotłowni. Jeszcze w ubiegłym roku stawka ta wynosiła ok. 8 Euro/tonę, a obecnie wynosi ok. 24 Euro/tonę. GETEC opłatę musi wnosić pomimo, że turkowska kotłownia tej firmy jest ekologiczna i spełnia, a nawet przewyższa, wszelkie normy ochrony powietrza.

reklama

Obliczyliśmy, że cena ciepła dla turkowian wzrośnie średnio o 18%. W niektórych wspólnotach, gdzie bloki przeszły termomodernizację, ciepło może być droższe o 16%. Ceny te będą obowiązywać najprawdopodobniej od lipca tego roku.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku nie miało wpływu na decyzję Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

reklama

maateriał nadesłany

Podobne artykuły

Kurtyny wodne stawiane na Kolskiej Szosie i...

Kurtyny wodne stawiane na Kolskiej Szosie i...

12 czerw.
PGKiM modernizuje instalację pod deptakiem na...

PGKiM modernizuje instalację pod deptakiem na ul....

17 maj.
Wideo: Młody koziołek wraca do lasu! Zwierzę...

Wideo: Młody koziołek wraca do lasu! Zwierzę utknęło...

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama