niedziela 17 stycznia 2021

Antoniego, Henryki, Mariana

reklama

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy przeciw, Miasto idzie do sądu

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy przeciw, Miasto idzie do sądu - Archiwum Turek.net.pl
Archiwum Turek.net.pl 

O tej sprawie było już niejednokrotnie głośno. Powstał pewien spór: budować myjnię na Osiedlu Wyzwolenia, czy nie budować? Kilkanaście tygodni temu Starosta Turecki po raz kolejny wydał decyzję o budowie myjni na Os. Wyzwolenia. Od tej decyzji Miasto, wspierane przez mieszkańców osiedla, odwołało się do Wojewody Wielkopolskiego. Wojewoda Wielkopolski tym razem podtrzymał decyzję starosty, zezwalającą na budowę myjni. Urząd Miejski w Turku informuje o złożeniu sprzeciwu w tej sprawie do sądu.

Odwołanie do decyzji Wojewody Wielkopolskiego ze strony miasta powędruje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Zezwolenie na budowę myjni zostało wydane wbrew woli mieszkańców i niezgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Naszym zdaniem, myjnia będzie negatywnie oddziaływać na sąsiadujące działki, tj. na park, będący miejscem wypoczynku, ciszy i relaksu dla wielu mieszkańców Turku, oraz na zabudowę wielorodzinną. Nie zgadzamy się z decyzjami Starosty Tureckiego i Wojewody Wielkopolskiego, popieramy mieszkańców osiedla Wyzwolenia i w tej sprawie odwołujemy się do sądu.  - możemy przeczytać na Facebooku „Miasto Turek Official”.

reklama

Jak skończy się ta sprawa? Czy myjnia na Osiedlu Wyzwolenia zostanie ostatecznie wybudowana? Wszystko zależy teraz od tego, jak sąd ustosunkuje się do odwołania złożonego przez Urząd Miejski w Turku.

Źródło: Miasto Turek

 

Podobne artykuły

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję,...

Po kolejnym proteście kobiet. Myślę, czuję, decyduję!

28-10-2020
Strajk Kobiet w Turku. Było ponad 1000 osób z...

Strajk Kobiet w Turku. Było ponad 1000 osób z...

27-10-2020
Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

Protesty przeciwko orzeczeniu TK także w Turku....

26-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama