piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy Pojazd Zabytkowy.

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy Pojazd Zabytkowy.   - foto: Zuzanna Szczepocka
foto: Zuzanna Szczepocka 

Dziś zakończył się kolejny etap, trwającego od piątku, III Rajdu Pojazdów Zabytkowych Turek 2019 ,,Zielono mi’’ zorganizowanego przez Automobil Klub Turek. Pod urzędem zostały nagrodzone trzy najładniejsze pojazdy. Ale to nie wszystko na dziś, ponieważ fani motoryzacji pojawią się jeszcze na wieczornym koncercie zespołu ,,Izotop’’, a w niedzielę wezmą udział w spływie kajakowym.

Oficjalna rejestracja rozpoczęła się w piątek (19 lipca) o godzinie 15.00 w bazie rajdu. Wieczorem zaś odbyło się wyjątkowe spotkanie z Arkadym Fiedlerem – synem polskiego pisarza i podróżnika o tym samym imieniu, który w swoim 90-letnim życiu odbył 30 wypraw i podróży. W dorobku ma 32 książki wydane w 23 językach, które barwnie zbliżają czytelnikowi ludzi o różnych kolorach skóry, uczą szacunku dla innych kultur i obyczajów, a także opisują piękno przyrody.

reklama

W sobotę, po śniadaniu, kierowcy i członkowie załóg otrzymali mapy powiatu tureckiego, na których były wyznaczone różne trasy z punktami kontrolnymi, gdzie czekały na nich zadania. Około godz. 16.00 wszyscy spotkali się przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Turku.

III Rajd Pojazdów Zabytkowych zwieńczy niedzielny spływ kajakowy. Uczestnicy rajdu mieli zapewnioną porządną dawkę atrakcji, a to wszystko za 100 zł. Całe wydarzenie ma na celu integrację pasjonatów motoryzacji, promowanie turystyki motoryzacyjnej, promowanie regionu.

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

"Zielono mi" - III Rajd Pojazdów Zabytkowych już w...

16-07-2019
Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen...

Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen atrakcji

08-05-2019
III Rajd Krajoznawczo-Historyczny Turek 2018

III Rajd Krajoznawczo-Historyczny Turek 2018

07-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama