niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Miranda z ogromnym kontraktem Skarbu Państwa. Zamówienie na 164 mln zł!

Miranda z ogromnym kontraktem Skarbu Państwa. Zamówienie na 164 mln zł! - Foto: Grupa Lubawa
Foto: Grupa Lubawa 

Producent sprzętu dla służb mundurowych Miranda Sp z o.o., umacnia swoją pozycję w branży i podpisuje kolejną umowę na dostawę nowoczesnego kamuflażu dla polskich Sił Zbrojnych.

Spółka Miranda informuje o zawartej podczas targów MSPO w Kielcach umowie ze Skarbem Państwa – Inspektoratem uzbrojenia na łączną kwotę 164,8 mln zł brutto na dostawę w latach 2019-2022 wielozakresowych pokryć maskujących „BERBERYS”.

reklama

Zawarta przez zależną w 100% od Lubawy S.A. spółkę „Miranda” umowa stanowi kontynuację zamówień z lat poprzednich, jej roczna wartość jest jednak znacząco większa niż w latach ubiegłych.

- Jeszcze w tym roku „Miranda” wykona dostawy o wartości przekraczającej 20 mln zł, co stanowi wartość wyższą niż średniorocznie w poprzednich latach, a w latach przyszłych będzie to już po niespełna 50 mln zł rocznie. Tak znacząca umowa umacnia kluczową pozycję Grupy Lubawa w dostawach tego typu wyposażenia. Trzeba pamiętać, że jesteśmy jedynym w Polsce dostawcą tak nowoczesnych multispektralnych kamuflaży, które od szeregu lat dostarczamy polskiej armii i które dostarczaliśmy również innym państwom NATO – skomentował Marcin Kubica, Prezes Lubawa S.A.

Umowa ta, jak przewiduje Spółka, będzie miała znaczący pozytywny wpływ na wyniki skonsolidowane Grupy Lubawa w kolejnych latach. Cała Grupa Lubawa w ubiegłym roku obrotowym zrealizowała przychody na poziomie niespełna 240 mln zł, a największy w Grupie segment Tkaniny, w którym znajduje się produkująca kamuflaż „Berberys” spółka „Miranda” osiągnął 90 mln zł przychodów. 

reklama

- Tak znaczący kontrakt pomoże nam zwiększyć przewidywalność przychodów w segmencie Tkaniny, pokryje również znaczącą cześć kosztów stałych, ponoszonych na utrzymanie mocy produkcyjnych bez względu na realizowaną w danym sprzedaż. Pozwoli nam to poprawić rentowność całej produkcji w tym segmencie wpływając na zyskowność również innych kontraktów. Nie publikujemy prognoz, ale również dzięki podpisanemu dziś kontraktowi, optymistycznie patrzymy w przyszłość segmentu Tkaniny i całej Grupy Lubawa - podsumowuje Prezes Kubica.

Inwestorzy zareagowali entuzjastycznie na informację o podpisaniu kontraktu. Bezpośrednio po publikacji komunikatu bieżącego notowania akcji Lubawy S.A. na GPW rosną o ponad 9%.

materiał nadesłany

Miranda z ogromnym kontraktem Skarbu Państwa. Zamówienie na 164 mln zł! - Foto: Miranda Textilies na Facebook

Podobne artykuły

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

22 wrz.
Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11 kw.
Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z...

Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z licencję...

08-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama