czwartek 19 maja 2022

Celestyny, Iwony, Piotra

4°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Miranda inwestuje w technologie związane z recyklingiem. Z odpadów produkują tkaniny i dzianiny.

Miranda inwestuje w technologie związane z recyklingiem. Z odpadów produkują tkaniny i dzianiny. - fot. Miranda Textilies na FB
fot. Miranda Textilies na FB 

Firma Miranda Textilies, jeden z największych pracodawców w regionie, będzie produkować certyfikowane tkaniny i dzianiny z odpadów. W grudniu firma uzyskała międzynarodowy certyfikat RCS, potwierdzający zaangażowanie przedsiębiorstwa w ochronę środowiska.

Segregacja odpadów to jeden z pierwszych kroków jakie przyczyniają się do ochrony środowiska. Wyrzucając plastikowe butelki do żółtych pojemników, nigdy byśmy nie podejrzewali, że może z niej w przyszłości powstać pełnowartościowa tkanina. Tymczasem tak właśnie dzieje się w Miranda Textilies. Firma, jako jedna z nielicznych w Europie, wdrożyła technologię pozyskiwania przędzy recyklingowej przeznaczonej na produkcję tkanin i dzianin. Istotnym elementem inwestycji było pozyskanie certyfikatu RCS, stanowiącego o zachowaniu wszelkich standardów środowiskowych na każdym etapie produkcji tkanin.

reklama

-Miło nam poinformować, że jako firma Miranda Textiles otrzymaliśmy certyfikat RCS (Recycled Claim Standard). Jest to międzynarodowy dobrowolny standard, który weryfikuje zawartość włókien pochodzących z recyklingu w produkcie końcowym. Jest to dla nas niezwykle istotny certyfikat, ponieważ potwierdza on faktyczne zaangażowanie Mirandy Textiles w ochronę środowiska, poprzez niwelowanie i przekształcanie odpadów typu PET na przędzę recyklingową. Każdy metr tkanin, dzianin recyklingowych, przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów na naszej planecie. - czytamy w komunikacie firmy Miranda Textilies.

Do wyprodukowania 1 metra tkaniny z wykorzystaniem przędzy recyklingowej, Miranda zużywa 32 butelki o wadze około 20 g. Tkaniny i dzianiny recyklingowe wykorzystywane są m.in. w produkcji tkanin dziecięcych i tapicerskich, a także na potrzeby produkcji namiotów i parasoli.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wideo: Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w...

Wideo: Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Miranda...

08-06-2021
Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Turek...

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Turek i...

07-06-2021
Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

22-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama