niedziela 16 maja 2021

Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

13°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

MK Explosion rozpoczęła prace przygotowawcze do rozbiórki Elektrowni Adamów

MK Explosion rozpoczęła prace przygotowawcze do rozbiórki Elektrowni Adamów
 

Rozpoczęły się przygotowania do prac rozbiórkowych elektrowni "Adamów", której działalność zakończyła się 1 stycznia 2018 r. Komin, chłodnie oraz cały kompleks elektrowni zostanie zrównany z ziemią do końca 2021 r,

Jak informował na początku maja Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA w dniu 9 kwietnia br. ze spółką MK Explosion podpisano umowę na rozbiórkę obiektów elektrowni i przygotowanie terenu dla potencjalnych nowych inwestycji. Czas na realizację rozbiórki ustalono na 21 miesięcy a koszt całości robót wyniesie blisko 60 mln zł.

reklama

Na teren elektrowni pod koniec maja wjechał sprzęt ciężki. MK Explosion sukcesywnie kompletuje potrzebne do prac rozbiórkowych maszyny, materiały oraz przygotowywany jest teren na składowanie gruzu. Firma rozbiórkowa czeka także na odpowiednie zezwolenia budowlane niezbędne do rozpoczęcia przedsięwzięcia. W pierwszej kolejności rozebrane zostaną mniejsze budynki i elementy infrastruktury elektrowni. 

Rozliczenie realizacji umowy pomiędzy ZE PAK SA oraz MK Explosion realizowane ma być przychodami ze sprzedaży złomu, gruzu i innych materiałów i urządzeń pochodzących z rozbiórki. Termin realizacji ustalono na 21 miesięcy od dnia przekazania terenu rozbiórki.  

Podobne artykuły

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK...

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa...

30 kw.
Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę...

Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę węgla....

19 lt.
Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

17-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama