wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie. KB Maraton dla bohaterów Warszawy

Pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie. KB Maraton dla bohaterów Warszawy
 

Od wielu lat w ostatnią sobotę lipca członkowie Klubu Biegacza Maraton Turek wyjeżdżają do Warszawy, by wziąć udział w Biegu Powstania Warszawskiego. Impreza ta organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Centrum Sportu Aktywna Warszawa i zalicza się do cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”

Bieg odbywa się na dwóch dystansach 5 i 10 km, wiedzie przez Starówkę, głównymi ulicami, gdzie toczyły się walki a jego start zawsze zaplanowany jest na godzinę 21.00. Cała oprawa i szczególna atmosfera przyciąga co roku kilka tysięcy biegaczy z całej Polski.

reklama

W związku z pandemią tegoroczna już 30. edycja biegu, upamiętniająca 76. rocznicę Powstania Warszawskiego nie doszła do skutku. Jedyną formą, aby na biegowo uczcić tę szczególną rocznicę był start w wirtualnym biegu.

Taką formę przyjęli biegacze z KB Maraton Turek. Wybierając datę na kilka dni przed 1 sierpnia zorganizowali się 29 lipca, by na biegowo oddać hołd poległym powstańcom oraz mieszkańcom Warszawy walczącym w Powstaniu Warszawskim w 1944r.

10 kilometrowa trasa biegu wiodła od Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej przez Plac Wojska Polskiego, ulicą Kolską Szosą pod pomnik Nigdy Więcej Wojny, ul. Legionów Polskich, Łąkową oraz Konińską.

Akcentem powstańczym były założone przez biegaczy koszulki oraz opaski biało-czerwone z poprzednich edycji biegu. Na mecie rozświetlonej prze 63 lampiony na każdego uczestnika czekał oryginalny pamiątkowy medal od organizatora jednego z kilku Wirtualnych Biegów Powstania Warszawskiego.

Tekst: Andrzej Nowinowski - KB Maraton Turek
Foto: archiwum prywatne

Podobne artykuły

XV Jubileuszowe Biegi

XV Jubileuszowe Biegi "Malanowska Jesień" przeszły...

z dzisiaj
Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy Wyklętych w...

19 wrz.
Jeszcze tylko dziś szansa na udział w

Jeszcze tylko dziś szansa na udział w "Biegu Tropem...

17 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama