piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów ósmoklasistów w turkowskich szkołach

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów ósmoklasistów w turkowskich szkołach
 

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w piątek, tj. 31 lipca wstępne wyniki egzamiu, do którego w czerwcu przystąpili ósmoklasiści w całej Polsce. Uczniowie pisali egzamin z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego.

W skali kraju ósmoklasiści uzyskali średnio 59 proc. z języka polskiego, 46 proc. z matematyki i 54 proc. z języka angielskiego. W Turku najwyższy wynik uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z języka polskiego. Zgodnie z tendencją ogólnopolską wyniki z języka polskiego były wyższe niż z matematyki.

reklama

Wstępnie wyniki egzaminów w turkowskich podstawówkach SP 1: język polski 62,30 proc., matematyka 45,00 proc., język angielski 61,49 proc.; SP 4: język polski 66,20 proc., matematyka 45,76 proc., język angielski 50,86 proc., język niemiecki 52 proc.; SP 5: język polski 59,53 proc., matematyka 41,38 proc., język angielski 62,93 proc.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły, a jego wynik jest brany pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły średniej. W tym roku wyjątkowo egzaminy odbyły się w czerwcu, a nie w kwietniu jak planowano pierwotnie. Było to związane z pandemią koronawirusa.

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Ach co to był za bal... Ósmoklasiści z...

Ach co to był za bal... Ósmoklasiści z "Jedynki"...

14 czerw.
Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.
Egzamin na wyższe stopnie zawodników KSiSW

Egzamin na wyższe stopnie zawodników KSiSW

31 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama