sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów ósmoklasistów w turkowskich szkołach

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów ósmoklasistów w turkowskich szkołach
 

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w piątek, tj. 31 lipca wstępne wyniki egzamiu, do którego w czerwcu przystąpili ósmoklasiści w całej Polsce. Uczniowie pisali egzamin z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego.

W skali kraju ósmoklasiści uzyskali średnio 59 proc. z języka polskiego, 46 proc. z matematyki i 54 proc. z języka angielskiego. W Turku najwyższy wynik uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z języka polskiego. Zgodnie z tendencją ogólnopolską wyniki z języka polskiego były wyższe niż z matematyki.

reklama

Wstępnie wyniki egzaminów w turkowskich podstawówkach SP 1: język polski 62,30 proc., matematyka 45,00 proc., język angielski 61,49 proc.; SP 4: język polski 66,20 proc., matematyka 45,76 proc., język angielski 50,86 proc., język niemiecki 52 proc.; SP 5: język polski 59,53 proc., matematyka 41,38 proc., język angielski 62,93 proc.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły, a jego wynik jest brany pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły średniej. W tym roku wyjątkowo egzaminy odbyły się w czerwcu, a nie w kwietniu jak planowano pierwotnie. Było to związane z pandemią koronawirusa.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.
247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama