sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów ósmoklasistów w turkowskich szkołach

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów ósmoklasistów w turkowskich szkołach
 

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w piątek, tj. 31 lipca wstępne wyniki egzamiu, do którego w czerwcu przystąpili ósmoklasiści w całej Polsce. Uczniowie pisali egzamin z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego.

W skali kraju ósmoklasiści uzyskali średnio 59 proc. z języka polskiego, 46 proc. z matematyki i 54 proc. z języka angielskiego. W Turku najwyższy wynik uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z języka polskiego. Zgodnie z tendencją ogólnopolską wyniki z języka polskiego były wyższe niż z matematyki.

reklama

Wstępnie wyniki egzaminów w turkowskich podstawówkach SP 1: język polski 62,30 proc., matematyka 45,00 proc., język angielski 61,49 proc.; SP 4: język polski 66,20 proc., matematyka 45,76 proc., język angielski 50,86 proc., język niemiecki 52 proc.; SP 5: język polski 59,53 proc., matematyka 41,38 proc., język angielski 62,93 proc.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły, a jego wynik jest brany pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły średniej. W tym roku wyjątkowo egzaminy odbyły się w czerwcu, a nie w kwietniu jak planowano pierwotnie. Było to związane z pandemią koronawirusa.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed...

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed "piątką"....

17 wrz.
Pierwszy powiatowy egzamin Polskiego Związku...

Pierwszy powiatowy egzamin Polskiego Związku...

7 wrz.
Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w...

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w powiecie....

13 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama