Zachęcamy wszystkich do zakupu chryzantem na stoiskach przy cmentarzach.

sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Koronawirus w szpitalu. Zarażona lekarka oddziału dziecięcego

Koronawirus w szpitalu. Zarażona lekarka oddziału dziecięcego
 

Jedna z lekarek oddziału dziecięcego turkowskiego zarażona została korona wirusem. Z tego powodu w ubiegły piątek (25 września) wstrzymano na niego przyjęcia. Wyniki testów reszty personelu są negatywne. Jak zapowiada Krzysztof Sobczak, jeszcze w tym tygodniu oddział będzie funkcjonował normalnie.

To już drugi przypadek koronawirusa w szpitalu. Przed dwoma tygodniami wstrzymano przyjęcia na oddział wewnętrzny, gdzie zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u dziewięciu pracowników medycznych. Z kolei w ubiegły piątek zamknięty został oddział dziecięcy. Jak wyjaśnia dyrektor Sobczak, lekarka źle się poczuła, dlatego wykonano jej wymaz na koronawirusa, który był pozytywny. Testy zrobiono także pozostałym członkom personelu oraz pacjentom. Na szczęście były ujemne.

reklama

W związku z zarażeniem, dodatkowo przebadane zostały także osoby, które miały kontakt z personelem oddziału oraz pacjentami. Wszystkie wyniki testów są negatywne. Pracownicy dziecięcego poddani zostali kwarantannie. Do pracy wrócą po kolejnym ujemnym teście, wykonanym siedem dni od kontaktu z zarażoną lekarką. Pacjenci oddziału niewymagający hospitalizacji wrócili do domów. Pozostali przeniesieni zostali do pobliskich szpitali.

Pojawiły się spekulacje, czy źródłem była impreza okolicznościowa, w której uczestniczyła zarażona lekarka, czy jedna z małych pacjentek, której wynik testu COVID-19 zrobiony podczas przyjęcia na oddział był pozytywny. – To podobna sytuacja, jak na oddziale wewnętrznym. Do zarażenia na pewno nie doszło w szpitalu – wyjaśnia dyrektor dodając, że już za kilka dni oddział dziecięcy będzie funkcjonował jak dotychczas.

 

Podobne artykuły

Szpital w Turku zamknięty dla karetek...

Szpital w Turku zamknięty dla karetek pogotowia? Nie...

z wczoraj
Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

Jest decyzja premiera w sprawie cmentarzy. Będą...

z wczoraj
Wideokonferencja wojewody Mikołajczyka w...

Wideokonferencja wojewody Mikołajczyka w sprawie...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama