piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Inspektor Nadzoru Budowlanego wyklucza możliwość użytkowania 12 mieszkań na Wyszyńskiego.

Inspektor Nadzoru Budowlanego wyklucza możliwość użytkowania 12 mieszkań na Wyszyńskiego.
 

Z informacji przekazanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wynika, że 12 mieszkań w klatce B bloku na ul. Wyszyńskiego 14 nie może być oddanych do użytkowania.

–W mieszkaniu jest gruzowisko. Zdaję sobie sprawę, że naprawianie szkód może potrwać, ale dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców bloku – wyjaśnia Paweł Pierożyński. Jak stwierdzają służby nadzoru budowlanego, na szczęście nie naruszona została konstrukcja budynku, stropy, schody i dach. Teraz prowadzone będą ekspertyzy i szacowanie strat. Na miejscu zdarzenia pracują prokurator, policja i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku.

reklama

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego jeszcze wczoraj zorganizował pomoc poszkodowanym mieszkańcom bloku przy ul. Wyszyńskiego w Turku, w którym doszło do wybuchu gazu.

Na miejscu był obecny Przewodniczący Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, tj. burmistrz Romuald Antosik, wraz z wiceburmistrzami Joanną Misiak-Kędziorą i Jerzym Kurzawą. Mieszkańcom zapewniono transport do wskazanych przez nich nowych miejsc pobytu. W restauracji „Barbórka” zapewniony został ciepły posiłek i napoje dla poszkodowanych mieszkańców bloku, który ostatecznie podawany był w Przedszkolu Samorządowym nr 7. Miasto zapewniło także nocleg, z którego skorzystała jedna osoba. Pozostali udali się do swoich rodzin.

Na zakończenie akcji, Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego zapewnił ciepły posiłek i napoje także strażakom i policjantom. Po wyjściu wszystkich z przedszkola, obiekt został zdezynfekowany, aby dzisiaj mogły z nim odbywać się zajęcia dla dzieci.

reklama

źródło/fot.: inf. własne, UM Turek

Podobne artykuły

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Udana zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu...

Udana zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu na...

09-11-2020
Kolejna zbiórka dla poszkodowanych po wybuchu...

Kolejna zbiórka dla poszkodowanych po wybuchu gazu...

05-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama