poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Rolnicy blokowali obwodnice Turku. Mnóstwo traktorów na rondzie Dmowskiego.

Wideo: Rolnicy blokowali obwodnice Turku. Mnóstwo traktorów na rondzie Dmowskiego.
 

O godzinie 10:00 rozpoczął się głośny ogólnokrajowy protest rolników niezadowolonych z polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. Protest odbywa się także na terenie naszego powiatu, rolnicze traktory blokują m.in. rondo Dmowskiego w Turku i powodują utrudnieniach na drogach dojazdowych do miasta.

Jak informowaliśmy w dniu wczorajszym, na dziś tj. 7 października 2020 r., zaplanowano protest rolników, który właśnie trwa. Na rondo im. Romana Dmowskiego w Turku, czyli łącznik drogi krajowej 72 z drogą wojewódzką 470 właśnie wjeżdżają rolnicze traktory. Jest ich bardzo dużo - według informacji od organizatorów na dzisiejszy protest zjechali rolnicy z całego powiatu, z każdej gminy. Dzisiejsza akcja jest namacalnym dowodem desperacji i niezadowolenia rolników. Mnóstwo transparentów na traktorach, które negują aktualną politykę rządu Mateusza Morawieckiego. 

reklama

Blokada ronda to nie wszystko, sam dojazd rolników już powodował korki i problemy na drogach powiatowych. Rolnicy jadą lub już przyjechali do Turku w czterech grupach, tj. drogami: Turek - Malanów (DK72), Turek - Kowale Pańskie (DK83), Turek - Przykona (DW 470) oraz Turek- Koło (DK72). Rondo pod Urzędem Skarbowym jest kompletnie zablokowane.

Fotogaleria z protestu:
https://www.turek.net.pl/fotogaleria/29761-protest-rolnikow-w-turku-w-spokojnej-atmosferze-nad-zwiekszonym-ruchem-panowali-

Według organizatorów protest ma związek z nadmiernym importem produktów rolnych z zagranicy, niskimi cenami skupu oraz tzw. „Piątką Kaczyńskiego”. Zdaniem niezadowolonych rolników właśnie ta, przepychana na szybko ustawa uderza w ogólnokrajową produkcję rolną. 

W większosci komentarzy pod wczorajszą zapowiedzią dzisiejszej akcji oraz w opinii kierowców stojących dziś w korkach zauważyć można poparcie i zrozumienie rolniczego protestu. Negatywnie jednak jest odbierana jego forma, która uderza nie w rządzacych a w zwykłych mieszkańców i kierowców. Protest ma trwać do godz. 15.00.

Transmisja z protestu:

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Folia stretch - właściwości i zastosowanie

Folia stretch - właściwości i zastosowanie

22 wrz.
Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

30 czerw.
Kiedy siać pszenicę ozimą? Najważniejsze...

Kiedy siać pszenicę ozimą? Najważniejsze informacje

02-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama