niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Debiutancka płyta Roberta Jaworskiego. O turkowianinie znów głośno

Wideo: Debiutancka płyta Roberta Jaworskiego. O turkowianinie znów głośno
 

Już we czwartek, 17 grudnia, wychodzi solowa płyta Roberta Deliry Jaworskiego pod nazwą „Kontinuum”. Turkowianin znany jest doskonale i to nie tylko miejscowej publiczności z Żywiołaka, którego jest liderem.

Robert Jaworski to artysta eksperymentalny znany ze swoich fascynacji muzyką dawną i bardzo groteskowego podejścia do tworzenia. Jego najbardziej znany projekt, to istniejący od 2007 roku  Żywiołak. Ale obserwować można było jego współpracę chociażby z Adamem O.S.T.R Ostrowskim przy współtworzeniu muzyki do znanej na gry World of tanks, Marcinem Przybyłowiczem - kompozytorem muzyki do gry Wiedźmin czy Loopus Duo, z którym miał okazję gościć na płycie Czesława Mozilla. W przeszłości był członkiem takich formacji jak Kapela ze Wsi Warszawa, Detonacja, The Irish Connections, Ceol oraz Ich Trole. Jego muzykę cechuje zawsze otoczka tajemniczości. Artysta nawiązuje do sztuki ludowej, klasycznej ale w charakterystyczny dla siebie autorski i mocno tajemniczy sposób. Swoja solową odsłonę rozpoczął po tym, gdy w 2013 roku zaproszony został na krakowski Festiwal Rozstaje, gdzie wykonał program na swoich instrumentach dawnych. Żywiołowa reakcja publiki była znakiem, którego artysta nie zbagatelizował i od tego czasu zaczął występować również solowo pod nazwą „rekonstrukcja / destrukcja".

reklama

Album, o którym dziś mowa to „Kontinuum" - projektu Roberto Delira. rekonstrukcja / destrukcja. Jest on kontynuacją fascynacji sztuką lutniową, którą stopniowo przemycał Jaworski w muzyce swych zespołów macierzystych. To kolejna natchniona mrokami historii płyta zainspirowana muzyką baroku oraz postacią wybitnego polskiego alchemika - Michała Sędziwoja.

Płyta ukaże się nakładem Karrot Kommando. Zapraszamy do zakupu albumu w przedsprzedaży https://karrot.pl/kontinuum

Album zrealizowany dzięki uprzejmości: Mikołaj Święty Jarząbek, Tu Wolno Palić, Studio AS One, AgroRecording, Grindhouse Alternative Art Studio

Podobne artykuły

Wideo: Jubileuszowy Koncert LGD TUR na 10-lecie...

Wideo: Jubileuszowy Koncert LGD TUR na 10-lecie...

02-09-2018
Turkowskie Gwiazdy na Jubileuszu LGD T.U.R.

Turkowskie Gwiazdy na Jubileuszu LGD T.U.R.

01-09-2018
Wideo: Koncert

Wideo: Koncert "Turkowianie dla Turku"

28-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama