piątek 05 marca 2021

Aurory, Fryderyka, Oliwii

0°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Radni Turku za nowym skateparkiem. Powstanie w 2021 r. przy udziale młodzieży.

Radni Turku za nowym skateparkiem. Powstanie w 2021 r. przy udziale młodzieży.
 

Burmistrz Romuald Antosik zaproponował Radzie Miejskiej Turku budowę skateparku. Radni uchwalając wczoraj budżet na 2021 rok, jednogłośnie zgodzili się m.in. na skatepark. To inwestycja od lat oczekiwana przez młodych turkowian. Nowoczesny skatepark ma powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej.

Młodzi turkowianie od dawna zgłaszali potrzebę wybudowania skateparku. Ta potrzeba stała się priorytetem inwestycyjnym dla władz miasta. Przypomnijmy, że poprzedni, drewniany skatepark z biegiem czasu, pod wpływem warunków atmosferycznych, uległ degradacji i w 2014 r. został zamknięty.

reklama

Nowy skatepark będzie nowoczesnym obiektem, o powierzchni ok. 1.500 m2. Zostanie wyposażony w różnego rodzaju elementy przystosowane zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników, to jest jeżdżących na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach.

O wyposażeniu skateparku zadecydują młodzi turkowianie - skaterzy, podczas konsultacji jakie organizować będzie Urząd Miejski w Turku. Oczekiwania i potrzeby młodzieży będą miały wpływ na projekt obiektu.

Rada Miejska Turku na budowę skateparku zarezerwowała w budżecie miasta 545 tys. zł.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola...

z wczoraj
Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za...

Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za inwestycjami...

6 st.
XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na...

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na 2021...

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama