środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Radni Turku za nowym skateparkiem. Powstanie w 2021 r. przy udziale młodzieży.

Radni Turku za nowym skateparkiem. Powstanie w 2021 r. przy udziale młodzieży.
 

Burmistrz Romuald Antosik zaproponował Radzie Miejskiej Turku budowę skateparku. Radni uchwalając wczoraj budżet na 2021 rok, jednogłośnie zgodzili się m.in. na skatepark. To inwestycja od lat oczekiwana przez młodych turkowian. Nowoczesny skatepark ma powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej.

Młodzi turkowianie od dawna zgłaszali potrzebę wybudowania skateparku. Ta potrzeba stała się priorytetem inwestycyjnym dla władz miasta. Przypomnijmy, że poprzedni, drewniany skatepark z biegiem czasu, pod wpływem warunków atmosferycznych, uległ degradacji i w 2014 r. został zamknięty.

reklama

Nowy skatepark będzie nowoczesnym obiektem, o powierzchni ok. 1.500 m2. Zostanie wyposażony w różnego rodzaju elementy przystosowane zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników, to jest jeżdżących na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach.

O wyposażeniu skateparku zadecydują młodzi turkowianie - skaterzy, podczas konsultacji jakie organizować będzie Urząd Miejski w Turku. Oczekiwania i potrzeby młodzieży będą miały wpływ na projekt obiektu.

Rada Miejska Turku na budowę skateparku zarezerwowała w budżecie miasta 545 tys. zł.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Burmistrz Antosik z wotum zaufania i...

Burmistrz Antosik z wotum zaufania i absolutorium za...

25 czerw.
Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku...

Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku w...

14 maj.
Zakończono konsultacje w sprawie skateparku....

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku....

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama