środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w Turku na 2021 r.

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w Turku na 2021 r.
 

Firma Profim w swojej 30-letniej historii przechodziła przez wiele zmian oraz stawiała czoła wielu wyzwaniom. Niespełna 3 lata temu jeden z największych zakładów w Turku stał się integralną częścią Flokk. Zmiana właściciela była katalizatorem kolejnych przemian. Z polskiej firmy, mocno osadzonej w lokalnej społeczności, wyrosła europejska gałąź rozprzestrzeniająca się na światowe rynki. To wszystko możliwe było dzięki pasji, zaangażowaniu oraz wysokim umiejętnościom pracowników, współpracy z lokalnymi władzami, dostawcami i producentami oraz integracji z Flokk. 

Flokk stawia na zakład w Turku poprzez szereg inwestycji i planów rozwojowych:

reklama
  • 4 stycznia 2021 roku zmianie uległa nazwa zakładu w Turku z Profim sp. z o.o. na Flokk sp. z o.o. Zmiana ma charakter formalny – rozdziela nazwę marki (Profim) od nazwy firmy (Flokk Sp. z o.o.) i nie wiążą się z nią żadne zmiany organizacyjne. Profim pozostaje jako marka – silna, doświadczona, z bogatym portfolio produktów i będzie nadal rozwijana.
  • W zakładzie w Turku powstaje jeszcze większy magazyn wysokiego składowania (MWS). Rozbudowa obecnego magazynu z ok. 2500m2 do ok. 5100m2 podwoi możliwości magazynowe powiększając je o 3000 miejsc paletowych oraz dodatkowe 600m2 na składowanie produktów wielkogabarytowych. Rozbudowa MWS jest kolejną, po systemie szwalniczym ETON oraz nowej linii montażu ASTOR, inwestycją Flokk w Turku. 
  • Ze względu na silniejszą integrację marki Offecct jako lidera globalnej oferty, została podjęta decyzja o połączeniu całej produkcji siedzisk miękkich w jednym z głównych zakładów produkcyjnych grupy tym zlokalizowanym w Polsce, w Turku. Przeniesienie produkcji z Tibro (Szwecja) do Turku ma nastąpić do końca 2021 roku. 
  • Wcześniej, bo już z początkiem obecnego roku, zakład w Turku przejmie szycie pokrowców od kooperanta Flokk – firmy LTP, co wiąże się z potrzebą zwiększenia zatrudnienia na Wydziale Szwalni. W zakładzie w Turku będą szyte pokrowce m.in. na: BMA, HÅG i RH, tym samym zakład stanie się centrum kompetencji szycia grupy Flokk. 
  • Rozwój zakładu w Turku jest związany również z marką Giroflex. W 2021 roku przejmie on proces szycia pokrowców od firmy LTP dla marki Giroflex oraz dodatkowo przejmie produkcję szycia, wylewania pianek oraz tapicerowania półproduktów dla Giroflex w postaci: siedzisk, oparć oraz zagłówków we wszystkich przewidzianych konfiguracjach. Projekt potrwa do osiągnięcia pełnych mocy produkcyjnych pod koniec 
  • II kwartału 2021, czyli całkowitego przejęcia produkcji komponentów od dotychczasowych dostawców Giroflex. W planach jest również przeniesienie całej produkcji Giroflex z Koblencji, w Szwajcarii do zakładu w Turku, jednak nie zostało to jeszcze przesądzone.
  • W ramach realizacji strategii Flokk, w grudniu 2020 poinformowaliśmy IKEA o zakończeniu współpracy. Obecnie stawiamy na rozwój 8 marek należących do Flokk: Profim, Giroflex, Offecct, HAG, RBM, RH, BMA, 9to5. W ramach Flokk tworzymy spójną i kompleksową ofertę z różnorodnymi produktami i w najbliższej przyszłości chcemy rozwijać oraz zwiększać ich produkcję i sprzedaż, dlatego skupiamy się na rozwoju wewnętrznych procesów produkcyjnych w grupie m.in. poprzez inwestycje w zakładzie w Turku. 

Flokk jest wiodącym producentem wysokiej jakości mebli biurowych w Europie. Jesteśmy dumni z bycia właścicielem światowych marek: HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen. Dzięki naszej przemyślanej trosce o środowisko naturalne przez kilkadziesiąt lat, staliśmy się liderem w rozwoju zrównoważonego  podejścia do produkcji siedzisk. 

Centrala firmy Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne ulokowane są w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polska) i Hawthorne (USA). Ponadto posiadamy biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, USA, Kanadzie, Chinach i Australii. Produkty Flokk są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Około 2 500 współpracujących ze sobą pracowników codziennie realizuje wizję naszej firmy, jaką jest „inspirowanie do osiągania

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18-09-2020
Flokk wzmacnia strategiczną rolę marki Offecct...

Flokk wzmacnia strategiczną rolę marki Offecct i...

10-09-2020
Profim zmienia sposób funkcjonowania w związku...

Profim zmienia sposób funkcjonowania w związku z...

31-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama