czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w Turku na 2021 r.

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w Turku na 2021 r.
 

Firma Profim w swojej 30-letniej historii przechodziła przez wiele zmian oraz stawiała czoła wielu wyzwaniom. Niespełna 3 lata temu jeden z największych zakładów w Turku stał się integralną częścią Flokk. Zmiana właściciela była katalizatorem kolejnych przemian. Z polskiej firmy, mocno osadzonej w lokalnej społeczności, wyrosła europejska gałąź rozprzestrzeniająca się na światowe rynki. To wszystko możliwe było dzięki pasji, zaangażowaniu oraz wysokim umiejętnościom pracowników, współpracy z lokalnymi władzami, dostawcami i producentami oraz integracji z Flokk. 

Flokk stawia na zakład w Turku poprzez szereg inwestycji i planów rozwojowych:

reklama
  • 4 stycznia 2021 roku zmianie uległa nazwa zakładu w Turku z Profim sp. z o.o. na Flokk sp. z o.o. Zmiana ma charakter formalny – rozdziela nazwę marki (Profim) od nazwy firmy (Flokk Sp. z o.o.) i nie wiążą się z nią żadne zmiany organizacyjne. Profim pozostaje jako marka – silna, doświadczona, z bogatym portfolio produktów i będzie nadal rozwijana.
  • W zakładzie w Turku powstaje jeszcze większy magazyn wysokiego składowania (MWS). Rozbudowa obecnego magazynu z ok. 2500m2 do ok. 5100m2 podwoi możliwości magazynowe powiększając je o 3000 miejsc paletowych oraz dodatkowe 600m2 na składowanie produktów wielkogabarytowych. Rozbudowa MWS jest kolejną, po systemie szwalniczym ETON oraz nowej linii montażu ASTOR, inwestycją Flokk w Turku. 
  • Ze względu na silniejszą integrację marki Offecct jako lidera globalnej oferty, została podjęta decyzja o połączeniu całej produkcji siedzisk miękkich w jednym z głównych zakładów produkcyjnych grupy tym zlokalizowanym w Polsce, w Turku. Przeniesienie produkcji z Tibro (Szwecja) do Turku ma nastąpić do końca 2021 roku. 
  • Wcześniej, bo już z początkiem obecnego roku, zakład w Turku przejmie szycie pokrowców od kooperanta Flokk – firmy LTP, co wiąże się z potrzebą zwiększenia zatrudnienia na Wydziale Szwalni. W zakładzie w Turku będą szyte pokrowce m.in. na: BMA, HÅG i RH, tym samym zakład stanie się centrum kompetencji szycia grupy Flokk. 
  • Rozwój zakładu w Turku jest związany również z marką Giroflex. W 2021 roku przejmie on proces szycia pokrowców od firmy LTP dla marki Giroflex oraz dodatkowo przejmie produkcję szycia, wylewania pianek oraz tapicerowania półproduktów dla Giroflex w postaci: siedzisk, oparć oraz zagłówków we wszystkich przewidzianych konfiguracjach. Projekt potrwa do osiągnięcia pełnych mocy produkcyjnych pod koniec 
  • II kwartału 2021, czyli całkowitego przejęcia produkcji komponentów od dotychczasowych dostawców Giroflex. W planach jest również przeniesienie całej produkcji Giroflex z Koblencji, w Szwajcarii do zakładu w Turku, jednak nie zostało to jeszcze przesądzone.
  • W ramach realizacji strategii Flokk, w grudniu 2020 poinformowaliśmy IKEA o zakończeniu współpracy. Obecnie stawiamy na rozwój 8 marek należących do Flokk: Profim, Giroflex, Offecct, HAG, RBM, RH, BMA, 9to5. W ramach Flokk tworzymy spójną i kompleksową ofertę z różnorodnymi produktami i w najbliższej przyszłości chcemy rozwijać oraz zwiększać ich produkcję i sprzedaż, dlatego skupiamy się na rozwoju wewnętrznych procesów produkcyjnych w grupie m.in. poprzez inwestycje w zakładzie w Turku. 

Flokk jest wiodącym producentem wysokiej jakości mebli biurowych w Europie. Jesteśmy dumni z bycia właścicielem światowych marek: HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen. Dzięki naszej przemyślanej trosce o środowisko naturalne przez kilkadziesiąt lat, staliśmy się liderem w rozwoju zrównoważonego  podejścia do produkcji siedzisk. 

Centrala firmy Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne ulokowane są w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polska) i Hawthorne (USA). Ponadto posiadamy biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, USA, Kanadzie, Chinach i Australii. Produkty Flokk są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Około 2 500 współpracujących ze sobą pracowników codziennie realizuje wizję naszej firmy, jaką jest „inspirowanie do osiągania

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Kolej na Turek. Apel do Marszałka popierają...

Kolej na Turek. Apel do Marszałka popierają...

29 czerw.
Nowy etap inwestycji Flokk przy Górniczej

Nowy etap inwestycji Flokk przy Górniczej

24-11-2021
Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej...

Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej...

11-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama