środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

24°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Trwa kosztowna i długotrwała rehabilitacja Kingi Podębskiej. Dziewczyna liczy na naszą pomoc!

Trwa kosztowna i długotrwała rehabilitacja Kingi Podębskiej. Dziewczyna liczy na naszą pomoc!
 

Kinga 9 lipca 2019 r. została potrącona na przejściu dla pieszych w Turku przy ul. Wyszyńskiego. Dziewczyna w wyniku potrącenia znalazła się pod samochodem, który ciągnął ją jeszcze przez kilka metrów powodując rozległe obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne między innymi obrzęk mózgu, uraz płuc i wątroby, złamanie kręgosłupa. Tym dramatycznym wydarzeniem żył cały Turek..

Ofiarą błędu kierowcy Kia Sorento jest Kinga Podębska – młoda dziewczyna, która przez kilka tygodni po wypadku pozostaje w stanie krytycznym w śpiączce farmakologicznej. Dziewczyna walczy o życie i tę walkę wygrywa. Mimo licznych operacji, w tym operacji kręgosłupa nadal ma problemy z czuciem w kończynach dolnych. Kinga nie może samodzielnie siadać i chodzić.

reklama

Aby pomóc Kindze w powrocie do pełnego zdrowia i sprawności ruchowej jeszcze w 2019 roku zorganizowano wiele form pomocy mających na celu m.in. zbiórkę funduszy na kosztowną rehabilitację. Jedną nich jest zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Warto zaznaczyć, iż miesięczny koszt rehabilitacji i pielęgnacji w jednym z Ośrodków w którym przebywa Kinga to miesięczny koszt 20 tys. zł.

- Mój obecny stan wymaga kilkumiesięcznej pracy pod okiem specjalistów na wysokiej klasy sprzęcie rehabilitacyjnym .To jest jedyna szansa abym samodzielnie poruszała się. Niestety koszty rehabilitacji przewyższają moje możliwości finansowe dlatego też chciałabym prosić Was o pomoc, wsparcie finansowe – pisze w apelu na zrzutka.pl Kinga.

Warto zatem przypomnieć o trwającej zbiórce pod hasłem „Pomóż mi wstać na nogi” oraz o innych formach wsparcia Kingi. Na chwile obecną na koncie zrzutki jest 77 tys. zł. Chętni mogą wspierać dowolnymi wpłatami Kingę pod adresem: https://zrzutka.pl/ckzez4. Dla bardziej aktywnych osób działa grupa na FB z licytacjami: https://www.facebook.com/groups/2205683753065120/. Zachęcamy gorąco do wspierania Kingi.

reklama

Podobne artykuły

Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

9 maj.
Wspaniały prezent dla Aleksandry Zwolińskiej na...

Wspaniały prezent dla Aleksandry Zwolińskiej na Boże...

28-12-2020
Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

28-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama