środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Centrum Wolontariatu apeluje o wsparcie dla pogorzelców z Żeromskiego

Centrum Wolontariatu apeluje o wsparcie dla pogorzelców z Żeromskiego - fot. OSP Turek
fot. OSP Turek 

We wtorek 19 stycznia br. o godz. 6.00 jednostki z Turku i okolic zostały zadysponowane do pożaru kamienicy przy ulicy Żeromskiego. W pożarze 4-osobowa rodzina straciła cały swój dobytek a mieszkanie wymaga gruntownego remontu. Centrum Wolontariatu z Turku apeluje o pomoc.

Jak informuje Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Turku Krzysztof Gruszczyński zgłoszenie o pożarze kamienicy wpłyneło do PSP o godzinie 6.03. Do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie 8 zastępów straży pożarnej z PSP Turek, OSP Turek, OSP Cisew, OSP Grzymiszew oraz OSP Kowale Księże. Na miejsce zdarzenia przybyła także Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny. Przyczyną powstania pożaru było spięcie w instalacji elektrycznej. Lokatorzy jednopiętrowego budynku samodzielnie opuścili mieszkania. Speleniu uległo mieszkanie znajdujące się na parterze budynku w którym zamieszkiwała matka z trojgiem dzieci. Pożar strawił meble i wyposażenie oraz rzeczy osobiste takie jak ubrania i obuwie. Ratownicy z ZRM, którzy także przybyli na miejsce zdarzenia udzielili pierwszej pomocy jednemu z dzieci, które źle się poczuło.

reklama

Jak informuje Centrum Wolontariatu czteroosobowa rodzina, która najbardziej ucierpiała w pożarze pozostawała bez odzieży i obuwia. To matka z trojgiem dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Sprawa ubrań jest już opanowana. Teraz wolontariusze apelują o pomoc dla pogorzelców w postaci środków czystości, kocy oraz mebli kuchennych i wyposażenia AGD. -Czteroosobowa rodzina z Turku (matka z trójką dzieci) straciła cały swój dobytek w pożarze mieszkania. Prosimy bardzo o pomoc w zbiórce dla dzieci i mamy - czytamy w apelu.

Wszystkie osoby które pangą wesprzeć pogorzelców mogą przekazywać odzież i inne potrzebne do normalnego funkcjonowania rzeczy do Centrum Wolontariatu ul. Kościuszki 13 ( budynek MDKu wejście od ul. Mickiewicza) od godz.9.00 do 15.00 tel. 604 752 032 lub 664 994 784.

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
Przełomowy dzień w historii OSP Cisew....

Przełomowy dzień w historii OSP Cisew. Jednostka...

13 sierp.
Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama