Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa umowę z MK Explosion.

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa umowę z MK Explosion. - fot. Wiesław Karbowy
fot. Wiesław Karbowy 

W najnowszym komunikacie opublikowanym na stronach ZE PAK czytamy o wstrzymaniu rozbiórki pozostałych budynków Elektrowni Adamów. Jak wskazuje spółka powodem jest nienależyte wypełnianie umowy przez wykonawcę prac rozbiórkowych.

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA informuje o odstąpieniu w dniu 29 kwietnia 2021 roku od umowy zawartej w dniu 6 maja 2020 roku ze spółką MK Explosion Sp. z o.o., której przedmiotem była rozbiórka obiektów i przygotowanie terenu w Elektrowni Adamów do potencjalnych nowych inwestycji.

reklama

Intencją Spółki nadal pozostaje dokończenie procesu rozbiórki obiektów i przygotowania terenu w Elektrowni Adamów do potencjalnych przyszłych inwestycji. W najbliższych tygodniach Spółka uruchomi proces wyłonienia profesjonalnego dostawcy usług rozbiórkowych, którego zadaniem będzie dokończenie działań realizowanych na terenie Elektrowni Adamów.

Jak informował na początku maja 2020 roku Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA w dniu 9 kwietnia 2020 r. ze spółką MK Explosion podpisano umowę na rozbiórkę obiektów elektrowni i przygotowanie terenu dla potencjalnych nowych inwestycji. Czas na realizację rozbiórki ustalono na 21 miesięcy a koszt całości robót miał wynieść blisko 60 mln zł. Rozliczenie realizacji umowy pomiędzy ZE PAK SA oraz MK Explosion miało być realizowane przychodami ze sprzedaży złomu, gruzu i innych materiałów i urządzeń pochodzących z rozbiórki. 

Podobne artykuły

Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę...

Na odkrywce Adamów wydobyto ostatnią tonę węgla....

19 lt.
Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

17-12-2020
Wideo: Akcja wyburzania komina elektrowni...

Wideo: Akcja wyburzania komina elektrowni Adamów...

17-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama