niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zakaz wstępu do parku Tura. Powód? Plaga gąsienic

Zakaz wstępu do parku Tura. Powód? Plaga gąsienic
 

Od dzisiaj, tj. 1 czerwca 2021 r. zamknięty zostaje park Tura na Os. Wyzwolenia. Drzewa w parku zaatakowała kuprówka rudnica, której gąsienice zjadają liście drzew, a u ludzi wywołują groźne poparzenia i wysypki.

Niecałe trzy tygodnie temu na drzewach w parku Tura pojawiły się pierwsze osobniki kuprówki rudnicy. Przeprowadzane opryski biologiczne niestety nie zwalczyły szkodnika, którzy niszczy drzewa, zjadając ich liście.

reklama

Co gorsze, motyle złożyły jaja i w całym parku drzewa zaatakowane są przez gąsienice. Kilkucentymetrowe brązowe szkodniki są groźne dla ludzi. Zetknięcie z gąsienicami kończy się poparzeniami, wysypką i swędzeniem skóry. Nawet w przypadku człowieka, który na nic nie jest uczulony.

Jak się dowiadujemy, najgroźniejsze są włoski, które okrywają gąsienice. Mają one ostre haczyki i zawierają substancję uczulającą, do tego spadają z kuprówki i mogą znaleźć się w trawie, na alejkach, ławkach, w całym sąsiedztwie. Nie widać ich, a mogą przywrzeć do skóry człowieka i spowodować np. poparzenia. Dlatego zwykła ławka czy spacer po parku może mieć niebezpieczne konsekwencje.

Stąd dla bezpieczeństwa mieszkańców, Urząd Miejski w Turku zdecydował o zamknięciu parku Tura, na czas od 1 do 13 czerwca 2021 r. W tym czasie larwy gąsienicy będą zwalczane przy użyciu dozwolonych preparatów biobójczych. Mamy nadzieję, że już za dwa tygodnie będą Państwo mogli ponownie korzystać z parku Tura.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

Inwazja żarłocznych gąsienic! Kuprówka rudnica...

10 maj.
Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

06-06-2021
Mistrzostwa Turku w trambambule? Czemu nie! Na...

Mistrzostwa Turku w trambambule? Czemu nie! Na...

21-05-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama